Sıklet farkı

Ligde “Tutunabilmek” hedefi ile sezona başlayan Düzkaya ile “Şampiyonluk kovalayacak” DTB arasındaki “Sıklet farkının”, dün oynanan lig mücadelesini önemli ölçüde etkilediğine şahit olduk.

Sezon öncesi “Şampiyonluk” hesapları yaparken; haftalık “Motivasyonla” yürüyen “İstikrarsız” futbolumuzun göz önünde tutulması gereken “Gerçeklerini” hesaba katmaması, beklenmedik puan kayıpları nedeniyle çıtayı “1 tık” indirmek zorunda kalan, bu yüzden de önemli “Hasarını”, “Kıbrıs Kupası” ile “Telafiye” çalışan Doğan Türk Birliği ile halen içinde bulunduğu “Düşme” kabusundan kurtulabilmek için, tüm hesaplarını mutlak “Puan” üzerine yaparak “Tehlikeli bölgeden” bir an önce uzaklaşmak isteyen Düzkaya arasında dün oynanan karşılaşmayı DTB 1-0 kazandı.

Ligde “Tutunabilmek” hedefi ile sezona başlayan Düzkaya ile “Şampiyonluk kovalayacak” DTB arasındaki “Sıklet farkının”, dün oynanan lig mücadelesini önemli ölçüde etkilediğine şahit olduk. Evet, maç oynanmadan kazanılmaz. Ancak görünen köy de kılavuz istemez. Dün Düzkaya’nın hedefi, “Kontrollü” oyun ve “Savunma” idi. “Hücum” ise son seçenek. Bunun için orta alanı kalabalık tutup, ileri uçta tek tuttukları Keita ve Ahmet Can destekli Bekir’e atılacak uzun toplarla pozisyon üretecek ve rakibin ikinci bölgede kaptırdığı toplarla hızlı kontra atağa çıkacaklar. Ya da, vuruş becerisi olan oyuncularla “Duran top” organizasyonundan istifade edeceklerdi. “Yapamadılar”.

Neticede Düzkaya, takım savunmasını iyi yapamadı. Bloklar arasında önemli boşluklar bıraktı ve alan daraltamadı. Orta alan ve hücum hattında dağınık, telaşlı ve plansız bir oyun oynadı. Topu şişirmek ve kontrolsüz savuşturmaktan başka bir şey yapamadı.

Düzkaya müsabaka boyunca sahada idi. Fakat oyunun içinde değildi. Orta alanda ve hücum hattında dağınık ve telaşlıydılar.Ne oynadılar. Ne de direnebildiler. Düzkaya’nın bu karşılaşmadan puanla çıkması için tek yol vardı.Disiplin içerisinde savunma güvenliğini ihmal etmeden, yüksek motivasyonla, takım ruhu için savaşmak.

Ne yaptığını bilen oyunculardan kurulu ve kendi oyununu oynamaya çalışan DTB ise; her ne kadar ligdeki şampiyonluk umudunu “Mucizelere” bırakmış olsa da, yine de, saha ve seyircisi önünde “Prestij” kaybına uğramamak için karşılaşmaya tempolu başladı. Müdafaayı ileride kurarak,  oyunu rakip yarı alana yığdı.Oyun seyri bakımından pek de “Kaliteli” olmamasına rağmen, karşılaşma boyunca elinde tuttuğu “Oyun üstünlüğünü” skor tabelasına da yansıtan DTB, gerek oyun kurgusu ve gerekse de bunun hayata geçmesi bakımından taraftarlarını mutlu edecek düzeyde bir performans sergiledi. Ve 61.dakikadan itibaren 10 kişi kalmalarına rağmen Billy’nin yaptığı müthiş vuruşla da üç puanın sahibi oldular.“Nasıl olsa kazanırız” düşüncesi içerisinde olmaları, karşılaşmada, yüksek seviyede konsantrasyona ulaşamamalarının nedeniydi.

Neticede; “Beraberlik” Düzkaya için “İyi sonuç”, “Galibiyet” ise “Büyük ikramiye” olacaktı. Ancak Düzkaya, “Amorti” bile kazanamadı. DTB ise çok iyi oynamamasına rağmen yine de kazanmasını bildi.

 

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu