Sessizliğe alıştılar

Geçen sezonun en çok gol kaydeden ikinci takımının bu sezon ilk iki maçta henüz gol kaydedemesi ve galibiyetle tanışamaması enteresan.

21 Eylül 2019 - 11:00

Ligin ilk haftasında gol kaydedemeyen iki takım dün gece de adeta sessizliğe bürünerek yine golsüz bir gece geçirdiler. Oysa iki takım da çok sayıda gol pozisyonundan yararlanamadı. Ya da diğer bir deyişle cömertçe harcadılar.

İlk devrede Uğur Gök’ün direkten dönen topu ve Ömer Gül’ün karşı karşıya geciken vuruşunu Yusuf Yontar’ın önlemesi, ikinci devrede ise John Okoli ve Peter Ebi’nin son dakikada harcadıkları pozisyonlar, kenar yönetimlerine ve taraftarlara adeta saç baş yoldurttu. Final pasları yeterince isabetli olmadı. Oysa iki takım da zaman zaman tempo artırarak oyun üstünlüğü kurmaya çalıştı. MTG’nin bunda biraz daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Toma’nın yine yetersiz kalışı, hücumu ve golü düşünen takımda Arif’in geç düşünülmesi sarı yeşillileri oyundan düşüren faktörler oldu. Uğur-Peter değişikliği yanlıştı. Top taşıyan, kanat kullanan ve pas trafiğine katkı yapan Uğur’un yerine, sahada pek varlık gösteremeyen ve fiziksel anlamda iyi olmasına karşın psikolojik olarak yıpranma belirtisi gösteren Toma’nın oyundan alınması gerekirdi. MTG, geçen hafta olduğu gibi yine daha baskılı ve rakip sahada daha etkili oynadı. Daha fazla pas yaptı. Topa daha çok sahip oldu. Ancak yine karşısında kapanan bir rakibe karşı isabetli final pasları yapamadı. Oyunun gidişatını değiştirecek Ünal ve Dino Peter’in gösterdiği gayret de yetersiz kaldı. Geçen sezonun en çok gol kaydeden ikinci takımının bu sezon ilk iki maçta henüz gol kaydedemesi ve galibiyetle tanışamaması enteresan. Oyun içerisinde yapılan taktik değişikliklere devam edilmeli ve kapanan savunmalara karşı formül üretilmeli. Bu noktada iyi bir kumaş olmasına karşın Toma’nın çözüm olacağına inanmıyorum. Formda bir Peter ve yanında oynayacak Uğur ve Dino Peter’le sarı yeşilliler yeniden lige ağırlığını koyan bir takım olabilirler.

Göçmenköy iyi kadro ancak onlarda da gol sorunu ciddi boyutta. Sadece uzun paslarla ve kontraataklarla gol arayan takımda kanat organizasyonları çoğu zaman yetersiz kalıyor. İlk haftada kalede görülen erken gollerden çekinen Kemal Yürekli, maça, daha derli toplu oynayan ve hata yapmayan bir savunma kurgusuyla başladı. Doğrusunu da yaptı. Hücum baskısı olan iyi bir rakibe karşı riski en aza indirdiler. Ancak ileriye gidemeyen ve kalesine gömülen bir takım, dakika dakika pozisyon vermeye başlar. Nitekim öyle oldu. Direk ve kaleci Ozan’ın doğru yer tutarak yaptığı müdahalelere sahanın en iyisi Lawal da eklenince erken gol engellendi. İkinci devrede ise cesaretini toplayan takım golü daha istekli aramaya başladı. Son on beş dakikada orta alan üstünlüğünü kaybedene kadar da bunu yaptılar. Ancak aradıkları golü onlar da bulamadılar.

Emre Öztaşlı ve yardımcıları iyi yönetti ancak Emre hocamızın vücut dilini biraz daha etkin kullanması gerekir.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı