Servet Sever: K-Pet Süper Lig çok kaliteli

Kıbrıs Türk futbolunu yakından takip etmeye başlayan Türkiyeli menajer Servet Sever, Haberci Spor’un sorularını yanıtladı.

HABERCİ SPOR ÖZEL –

Kıbrıs Türk futbolunu yakından takip etmeye başlayan Türkiyeli menajer Servet Sever ile Haberci Spor olarak keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Bu sezon ülkemize Türkiye’den önemli yabancıları getiren Servet Sever Haberci Spor’un sorularını içtenlikle yanıtlarken Sever, 7. haftasını geride bıraktığımız K-Pet Süper Ligimiz ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak Kıbrıslı Türk futblcular, alt yapılarımız ve bu hafta oynanacak TOL-DTB derbisi ile ilgili de görüşlerini bildirdi.

Menajer Servet Sever’in Haberci Spor’un sorularına yanıtları şu şekilde:

HABERCİ SPOR: KPET SÜPER LİG HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

SERVET SEVER: “Öncelikle Kıbrıs Ligi benim için bilmediğim bir dünyaydı. Bu gizemli dünyaya girdiğimde gözlerime inanamadım ve açıkçası şaşkına döndüm. Çalışma prensipleri, çalışmaya olan tutkuları ile Türkiye 1. Ligi seviyesinde olduklarını gördüm.”

HABERCİ SPOR: KIBRISLI FUTBOLCULAR HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

SERVET SEVER: “Birçok Kıbrıslı Türk futbolcu Türkiye’deki takımlarda ve altyapılarında futbol oynamakta. Kıbrıslı futbolcular fiziksel ve motorik özellikleri açısından oldukça göz doldurmaktadırlar. Benim gözlemlediğim kadarıyla Kuzey Avrupalı futbolcuların özelliklerini taşıyorlar. Oyun tarzları açısından sert, kuvvetli ve dinamik oyun yapısına sahipler. Eğer Kıbrıs’ta altyapı eğitimi projelerine yoğunluk verilip devlet destekli alt yapı programları uygulanırsa hayal edemeyeceğimiz kalitede oyuncuların çıkabileceğini söyleyebilirim.”

HABERCİ SPOR: BU HAFTA OYNANACAK TOL-DTB MAÇI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

SERVET SEVER: “Şampiyonluk mücadelesi açısından çok kritik bir haftaya girildi. Bir yanda başkanıyla, hocasıyla, yatırımlarıyla, oyuncularıyla şampiyonluğun en büyük adayı Doğan Türk Birliği diğer tarafta süpriz bir şekilde yoluna namağlup devam eden Türk Ocağı. Zorluk mücadelesi en üst seviyede, çok sert, tempolu bir maç bekliyorum. Doğan Türk Birliği için galibiyet olmazsa olmaz bir sonuç olarak görünüyor. Doğan Türk Birliği takımı böylesine final maçlarını yüksek konsantrasyon ve beceriyle oynayabilecek bir takım. Bence maç gününü sabırsızlıkla bekliyorlardır. Benim şahsi kanaatim Doğan Türk Birliği takımının bu maçı tecrübeli hocası ve oyuncularıyla zorlanmadan geçeceği yönündedir.”

HABERCİ SPOR: SON OLARAK SERVET SEVER’İN KIBRIS FUTBOLU İÇİN ÖNERİLERİ NELERDİR?

SERVET SEVER: “Ben Kıbrıs’taki futbolu çok sevdim ve beni inanılmaz derecede heyecanlandırdığını söyleyebilirim. Başlıca önerim oyuncuların ve futbol severlerin daha cok maç izleyip ligin kalitesinin artırılması adına daha çok maç oynanacak bir lig programının oluşturulması. Bir diğer önerim ise doğru alt yapı programları uygulayıp kaliteli ve zaten kumaşı iyi olan Kıbrıslı oyuncuları işlemek ve ciddi manada kaliteli oyuncular yetiştirilmesinden bahsetmek isterim. Sadece sabır ve olgunluk gerekiyor, bu sabır ve olgunluk Kıbrıs insanlarında fazlasıyla mevcut.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı