Sendikalar ve Sağlık Bakanlığı ortak karara vardı

KAMUSEN, KTHES ve KTAMS yapılması talep edilen hemşire nakilleri ile ilgili konuda anlaşmaya vardı. Buna göre hemşire nakilleri 16 Ekim'de yapılacak.

4 Ekim 2019 - 12:30

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN), Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES) ve Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası’nın (KTAMS), Sağlık Bakanlığı ile, hemşire nakilleri yer listesini bugün yayınlaması ve hemşire nakillerinin 16 Ekim’de yapılması hususunda mutabakata vardığı açıklandı.

Sağlık Bakanlığının, hemşire nakilleriyle ilgili yer listesini Şubat 2020’de açıklayacağını duyurmasının ardından, kamu hastane ve sağlık merkezlerinde örgütlü KAMUSEN, KTHES ve KTAMS temsilcileri, bugün, Sağlık Bakanı Ali Pilli ile toplantı yaptı.

Görüşmenin sonunda sendikalar adına Sağlık Bakanlığı önünde açıklama yapan KTAMS Genel Başkanı Güven Bengihan, kamu sağlık çalışanlarının nakli ile ilgili tüzük gereğince bakanlığın naklin yapılmasını öngördüğü görev yeri listesini Şubat ve Ağustos’ta yayınlanması gerektiğine, nakillerin de bu listeler üzerinden yapıldığına dikkat çekerek, bu yıl bazı gecikmeler yaşandığını bu nedenle sağlık hizmetlerinde de sıkıntılar yaşandığını ifade etti.

Bakanlığın önce yayınladığı ardından da kaldırdığı nakil yerleri listesinde eksiklikler bulunduğunu, bakanla birlikte gerçekleştirilen bugünkü toplantıda nakil yerleri listesi üzerinde bir çalışma yaptıklarını kaydeden Bengihan, “Bu listeler yeni haliyle bize verilecek ve Bakanlığın sitesinde yayınlanacak, bu listelere göre müracaatlar kabul edilecek, 16 Ekimde de Nakil Kurulu toplanıp kriterlere uygun hemşirelerimizin adil ve doğru bir şekilde nakilleri gerçekleştirecektir” dedi.

Sendikalar olarak amaçlarının, halkın sağlık hizmetini tam olarak alabilmesi, bununla birlikte çalışanların huzurlu verimli çalışma olanaklarını sağlama olduğunu ifade eden Bengihan, Sağlık Bakanlığı’nın iş birliğinden ötürü memnun olduklarını da belirtti.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı