“Saygı ve sevgiyle anıyoruz”

Ersin Tatar, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın 8'nci ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

12 Ocak 2020 - 16:05

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın 8’nci ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başbakan Tatar, mesajda şunları kaydetti:

“Ulusal Birlik Partisi’nin kurucularından, ilk Genel Başkanımız, KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Denktaş’ı aramızdan ayrılışının 8’nci yılında özlem, saygı ve sevgiyle anıyoruz.

Rauf Denktaş bizler için özgürlük, egemenlik, güvenlik, çağdaşlık için mücadele ve başarı demektir.

Onun, azmi, kararlılığı, liderliği sayesinde Kıbrıs Türkü yok olmaya başlayan bir topluluk noktasından Devlet sahibi, egemen bir halk noktasına gelmiştir.

Kurucu Cumhurbaşkanımız Denktaş’ın, TMT lideri, Erenköy mücahidi, Cemaat Meclisi Başkanı, Ulusal Dayanışma Programını ortaya koyan siyasi önder, Kıbrıs Türk Yönetimi Başkanı, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Kıbrıs Türk Federe Devleti Başkanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, diplomat, Kıbrıs konusuyla ilgili süreçlerdeki Kıbrıs Türk görüşmecisi olarak yaptıklarını bilmek, anlamak her birimizin görevi olmalıdır.

Hep vurguladığımız üzere aydınlık yarınlarımız için Dr. Fazıl Küçük’le başlayıp Rauf Denktaş’ın liderliğinde devam eden, Anavatan Türkiye tarafından desteklenen varoluş ve özgürlük mücadelemiz her kesçe iyi bilinmeli ve anlatılarak nesilden nesile aktarılmalıdır.

Rahmetli Kurucu Cumhurbaşkanımızın Kıbrıs konusuyla ilgili saptamaları, uyarıları ve önerilerinin ne denli isabetli olduğu her geçen gün biraz daha fazla belirginleşmektedir.

Rum tarafı, hala, Kurucu Cumhurbaşkanımız Denktaş’ın defalarca ifade ettiği gibi, Kıbrıs Türkü’nü kendileri ile eşit siyasi haklara sahip, egemen bir halk olarak görmek istemiyor.

Hala, bizim haklarımızı yok sayıyor.

Bizi, Anavatan Türkiye’den koparmak suretiyle zaman içinde 1974 öncesine dönmeyi hayal ediyor.

Dolayısıyla bizler yine Sayın Denktaş’ın ifade ettiği üzere Devletimizin, egemenliğimizin, güvenliğimizin, Anavatan Türkiye’nin değerini bilmek, gereğini hep birlikte yapmak durumundayız.

Artık, uzayıp giden sonuçsuz sözde federasyon görüşmeleriyle kendi kendimizi aldatmanın lüzumu kalmadı.

Görüşme yapılacaksa, sonuç odaklı, ucu kapalı olacak; tüm çözüm modellerinin masaya gelebileceği, yine bir sonuca ulaşılamazsa Kıbrıs Türk Halkına uygulanan haksız tüm ambargolara son verileceği , daha baştan kabul edilecek.

Kimse bizim için ‘kırmızı çizgi’ olan Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin devamını ortadan kaldırmaya çalışmayacak

Rauf Denktaş’ın bizden beklediği bunlardır.
Kurucu Cumhurbaşkanımız, Rauf Raif Denktaş’ı ebediyete göç edişinin 8’nci yıl dönümünde bir kez daha rahmetle anıyor, mücadelesi ve görüşleriyle daima bizlere rehberlik olmaya devam edeceğini yeniden vurguluyorum.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı