Şampiyon okullarımız Türkiye’ye gidecek

Kızlarda The Future American College, erkeklerde The American College şampiyonluk sevinci yaşadı.

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, önceki gün, yurt dışına gidiş-geliş gerektiren tüm kültürel ve sportif faaliyetleri, koronavirüs nedeniyle Nisan ayı sonuna kadar durdurduğunu açıklamıştı. Bu durumda şampiyon okullarımız bu süre içerisinde yer alacak Türkiye şampiyonalarına katılamayacaktı. Ancak karar dün değiştirildi ve Türkiye’de Koronavirüs vakası bulunmaması nedeniyle bu ülke muaf tutuldu. Böylece okullarımız Türkiye şampiyonalarına katılabilecek. Mart ve Nisan ayları, okullar arası şampiyonaların en yoğun olduğu aylar. Basketbol, bisiklet, eskrim, futbol, futsal, güreş, hentbol, judo, masa tenisi, voleybol ve yüzme dallarında birçok okulumuz, Türkiye şampiyonalarında mücadele edecek. Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda dün Liseli Gençler Basketbol Birinciliği’nin final karşılaşmaları vardı. Kızlarda The Future American College, erkeklerde The American College şampiyonluk sevinci yaşadı. Aynı salonda güreşte 15-16 yaş serbest güreş müsabakaları bugün, grekoromen müsabakaları yarın yapılacak.

 Küçük Kaymaklı’nın girişimini desteklemeli

Akay Aşina başkanlığındaki Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü yönetimi, yenilikleri sürdürüyor. Şehit Hüseyin Ruso Stadyumu’nda orta tribünlerde sandalye eksikliği vardı. Bu eksikliğin giderilmesi için yeni sandalyeler alınıp yerleştirildi. Bu stadyumda basın toplantıları için yer ayrılmış ve K.Kaymaklı’nın her maçından sonra teknik adamlar spor yazarlarının sorularını yanıtlıyordu. Geçen hafta K.Kaymaklı-Çetinkaya maçından sonra iki takımın teknik adamları Niyazi Göksun ve Mehmet Aşık, basın odasına geldi. Ancak orada spor yazarı olarak benden başkası yoktu. Teknik adamlar da bunun üzerine basın odasına girmedi. Karşılaşmayı izleyen en az dört spor yazarı vardı, ama maçtan sonra basın toplantısına gelmeyi tercih etmediler. K.Kaymaklı’nın böylesine çağdaş bir girişimini desteklemek gerekir diye düşünüyorum.

İskele’de güreşte Büyükkonuk’un payı

İskele Dr.Fazıl Spor Salonu’nda ilk kez güreş müsabakaları yapıldı. Geçtiğimiz cumartesi günü yapılan Coşkun Doğan Yıldızlar Serbest Güreş Birinciliği’nde Büyükkonuk İsmet Atlı Spor Kulübü en fazla puanla birinci sırayı aldı. Aynı kulüp geçen yıl Yıldızlar Ligi’ni şampiyon olarak tamamlamıştı. Büyükkonuk güreşçileri, ilk haftada aldıkları puanlarla bu yıl da aynı başarıyı tekrarlamak azminde olduklarını gösterdi. İskele’de güreş müsabakaları düzenlenmesi kararının, Büyükkonuk’un elde ettiği başarıda büyük payı vardır.

Engelli gençler bocce sporunda

Lefkoşa Türk Belediyesi Spor Kulübü, engelli gençleri bocce sporuna hazırlamaya başladı. Lefkoşa Türk Belediyesi Meclisi Üyesi ve kulübün yönetim kurulu üyesi Çelen Çağansoy bu konuda büyük çaba gösteriyor. Lefkoşa Atatürk Stadyumu yanındaki bocce sahasında çalışmalar başlatıldı. Üç okuldan 15 öğrenci çalışmalara katılıyor. Faaliyetlerini artıran Lefkoşa Türk Belediyesi Spor Kulübü, Satranç Federasyonu’ndan sonra Herkes İçin Spor Federasyonu ve Engelliler Spor Federasyonu’na da üye olma kararı aldı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu