Saldırgan ile nefsi müdafaa yapanı bir tutmak!!

Kıbrıs’ta haklı, masum, mağdur, nefsi müdafaa yapan, tazminat alma hakkı olan Türk halkı ve Türkiye’dir.

12 Haziran 2019 - 11:00

Cumhurbaşkanı Akıncı bayram mesajında şöyle demiştir:

“Bu Ada’nın çilekeş insanları olarak bağnaz milliyetçiliğin peşinde taraflar birbirini çok hırpaladı. Belli dönemlerde Kıbrıslı Türkler, belli dönemlerde de Kıbrıslı Rumların acıları daha büyük oldu.”

Bu sözlerde büyük bir tarihi bilgisizlik ve Kıbrıs Türk halkına yapılan büyük bir haksızlık vardır.

Kıbrıs Türk halkı ve Türkiye, son 150 yılda Akıncı’nın iddia ettiği gibi “bağnaz milliyetçiliğin peşinde” Rumlara acı çektirmedi.

Rumlar acı çekti ama bunun nedeni biz değil, kendilerinin ENOSİS hedefi ve hakimiyetçi – hegemonyacı siyasetleri nedeniyle sergiledikleri saldırganlıklardır, yaptıkları soykırımlardır…

1912’de Limasol’da ENOSİS sloganları ile Türklere saldırdılar, 3 Türkü öldürdüler…

1931’de ENOSİS için isyan ettiler…

1950’de ENOSİS Plebisiti yaptılar.

1955’de ENOSİS için kurdukları terör örgütü EOKA faaliyete geçti, 33 Türk köyüne saldırdı, yüzlerce Türkü katletti. Türk Halkı Nefsi Müdafaaya başladı.

Ve ancak 2.5 yıl sonra nefsi müdafaa örgütümüz TMT’yi kurarak, ENOSİS’çi saldırılara karşı örgütlü direnişe geçtik.

1963’de EOKA’nın AKRİTAS SOYKIRIM PLANI çerçevesinde toplu bir soykırım yapmak için saldırması üzerine nefsi müdafaa yaptık.

103 köyümüz işgal edildi, binlerce insanımız katledildi ve yaralandı, 50 bine yakın insanımız göç etmek zorunda kaldı. Malımız mülkümüz yağmalandı. Ada’nın yüzde 3’ünde 11 yıl sürecek insanlık dışı bir kuşatmaya alındık.

Saldırılar 1964’de Baf’ta, Limasol’da, Larnaka’da, Mağusa’da, St, Hilarion‘da, Lefkoşa’da, Erenköy’de, 1967’de Geçitkale ve Boğaziçi’nde tekrarlandı. Hep Nefsi müdafaa yaptık

1974’de İFESTOS soykırım Planı çerçevesinde ENOSİS için yeniden harekete geçtiler, Anavatanımız ve mücahitlerimiz yine nefsi müdafaa yaptı…

Özetle biz öldürülmemek için nefsi müdafaa yapmak zorunda kalan mağdur, masum ve haklı tarafız.

Rumlar ise ENOSİS için, bize soykırım yapmak amacıyla saldıran, malımızı mülkümüzü yağmalayan, faşist, ırkçı, soykırımcı, hegemonyacı haksız taraftır.

Nefsi müdafaa yapan haklı, masum, mağdur Türk Halkıyla, saldırgan, soykırımcı, ENOSİS’Cİ ırkçı, faşist, haksız tarafı bir tutmak nasıl bir akıl tutulmasıdır?

Bu mantıkla faşist, işgalci Hitler Almanya’sı ve faşist Mussolini İtalya’sıyla, nefsi müdafaa yapan Avrupa halklarını da bir mi tutuyorsunuz?

Anadolu’yu işgale gelen faşist Megali İdea’cı Yunanistan ile nefsi müdafaa yapan, haklı, masum, mağdur Türk ulusunu da bir mi tutuyorsunuz?

Her çatışmada saldırıya uğrayan haklı, mağdur, masum, nefsi müdafaa yapan bir taraf ile saldırgan, suçlu ve haksız bir taraf vardır.

Bunlar bir tutulamaz.

Kıbrıs’ta haklı, masum, mağdur, nefsi müdafaa yapan, tazminat alma hakkı olan Türk halkı ve Türkiye’dir.

ENOSİS’çi saldırganlar acı çekmişse, saldırganlıklarından dolayı çekmiştir.

HAKLI VE MAĞDUR olan Türk halkı ve Türkiye’ye tazminat ödemek zorundadırlar.

Tıpkı Almanya’nın ödediği gibi…

Haklılığımızı dile getirip tazminat hakkımızı savunacağınıza, “milliyetçiliğimizden ötürü Rumların büyük acılar çektiğini” iddia etmek, tarihten habersiz olmak değilse, ne dediğini bilmemek ve Rum-Yunan yayılmacılığını aklamaktır.

Bu ise gafletten de öte bir şeydir…

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı