Sahte transkripte bir tutuklama

Arkadaşlarının kaçak durumuna düşmemeleri için sahte trankript temin eden şahıs tutuklandı, iki kişi de aranıyor.

12 Ekim 2019 - 14:24

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir internet cafede üniversite transkripti (not dökümü) sahteleyen zanlı N.A. tutuklanarak, mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede bulguları anlatan polis memuru Hüseyin Ergüleç, Pakistan uyruklu zanlının yapılan soruşturmasında, Eylül ayı içerisinde arkadaşları olan Pakistan uyruklu Lefkoşa’da sakin N.R. ve T. A.’nın kaçak durumuna düşmelerini önlemek amacıyla sahteciliğe başvurduğunu anlattı.

Polis zanlının bu maksatla, arkadaşlarının Girne Amerikan Üniversitesi’ne sahte kayıt yaptırabilmeleri amacıyla, Yakın Doğu Üniversitesi’na ait transkripti, Lefkoşa’da faaliyet gösteren “Fıstık Net” isimli internet kafede msahteledikten sonra söz konusu iki kişiye verdiğini belirtti.

Polis, aranan iki kişinin sahte olarak düzenlenmiş olan transkripleri Girne Amerikan Üniversitesi’ne öğrenci kaydı için kullandıklarının tespit edildiğini belirtti.

Polis, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılabilmesi ve aranan iki kişinin bulunabilmesi için, üç gün tutukluluk talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı