Sahanın tek hâkimi

Maçın temposunu istedikleri an artırdılar veya düşürdüler. Lefke’de kötü diyebileceğimiz tek bir futbolcu bile yoktu.

TOL’un derbide puan kaybetmesiyle liderlik hesapları yapan Cihangir, kendi evinde ligimizin iyi takımlarından ve de çıkışta olan Lefke’yi ağırladı.

Cihangir liderlik, Lefke ise çıkışını devam ettirmek için sahadaydı. Santra vuruşuyla birlikte liglerimizin en erken golünü kaydeden Lefke, önemli bir avantajla maça başladı ve bu avantajı da maç boyunca çok iyi kullandı.

Lefke maç boyunca sahanın hakimiydi. Maçın temposunu istedikleri an artırdılar veya düşürdüler. Lefke’de kötü diyebileceğimiz tek bir futbolcu bile yoktu. Özellikle beğendiğim isimler ise genç Yılmaz Çetin ve Jerry oldu. Yılmaz yorulup oyundan alınana dek sürekli rakip kaleyi tehdit etmesinin yanı sıra savunmasına da yardımcıydı. Jerry orta sahanın yükünü çeken isim oldu. Özellikle Semih’in atılmasından sonra iki kişilik bir oyun oynayarak Lefke’nin sahadaki ağırlığını korumasını sağlayan isimdi. Semih ise iyi oynadığı bir mücadelede gereksiz bir kırmızı kart gördü. Sağ ayaklı olmasına rağmen sol bek oynayan Mustafa Tahsildaroğulları da fark yaratan isimlerin başındaydı.

Cihangir liderlik hayaliyle başladığı maçın sonunda hayal kırıklığı yaşadı. Bu maç sabaha kadar oynansa Cihangir, Lefke’ye gol atamazdı. Alınan iyi sonuçların rehavetinden mi yoksa zirveye oynamanın baskısından dolayı mıdır bilinmez ama sahada Cihangir’in ne yaptığı, ne oynadığı belli değildi. Nasıl Lefke’de kötü birini sayamazsak Cihangir’de de iyi diyebileceğimiz biri yoktu. Biraz Eric çabaladı ancak o da yetmedi. Cihangir ilerleyen haftalarda da bu şekilde oynarsa zor günler geçirir ancak ben toparlanacaklarına inanıyorum.

Karşılaşmanın hakemi Turgay Misk başarılı bir yönetim sergiledi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu