“Sağlıklı beslenmeden keyif almalıyız”

Diyetisyen Ela Müderrisoğlu, mesleği ile ilgili görüşlerini Haberci Magazin’e anlattı.

Ela Müderrisoğlu, 1984 yılı Londra doğumlu, sağlıklı beslenme konusunda uzman bir diyetisyen. Haberci Magazin ekibi olarak bugün sizlere Ela Müderrisoğlu’ndan bahsedeceğiz…

Dedesinin doktor olduğunu ve bu nedenle her zaman sağlık sektörüne karşı ilgisi olduğunu söyleyen Müderrisoğlu, ilk olarak moda tasarımı okuduğunu, daha sonra ise diyetisyenlik okuyarak, istediği mesleği yapmaya başladığını söyledi…

Mutfağa girmeyi ve yemek yapmayı çok sevdiğini anlatan Müderrisoğlu, herkesin kaliteli ve sağlıklı besinleri tüketmesi gerektiğini de belirtti… 

“Sağlığın temeli tabakta başlar”

Bir günde 3 öğün olduğunu ve sağlığın temelinin tabakta başladığını dile getiren Müderrisoğlu, “Çatalımızın ucuna koyduğumuz besinler, bünyemize ya ilaç olur ya da zehir olur” diyerek herkesin yediklerine dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Porsiyon kontrolünün ve dengeli beslenmenin önemine de vurgu yapan Müderrisoğlu, gece yemek yiyip uyumak yerine, erken yemek yemenin daha faydalı olduğunu anlattı.

 “İnsanın kendini tanıması önemli” 

Belirli kişilerde ara öğünün şart olduğunu belirten Müderrisoğlu, sağlıklı beslenen kişilerin ise ara öğüne ihtiyacı olmadığını vurguladı.

Vücut için karbonhidratı kesmemek gerektiğini söyleyen genç diyetisyen, insanın kendi kendini tanımasının da önemli olduğunu kaydetti.

Diyetisyen mesleği ile sağlıksız beslenen bireyleri sağlıklı yaşama geçirdiği için mutlu olduğunu dile getiren Ela Müderrisoğlu, ortalama bir diyetin 3 ay olarak yapıldığını ve 3 aydan önce yapılan diyetlerin kalıcı olmadığını söyledi.

“Her şeyi yiyebilirsiniz”

Günlük yaşamda her zaman her şeyin yenilebildiğine de vurgu yapan Müderrisoğlu, kararında yenilen yiyeceklerin fazla sorun yaratmadığını anlattı.

Tatlı konusunda da hafif tatlıların tercih edilmesi uyarısında bulunan Müderrisoğlu, tarçınlı tatlıların tüketilmesinin daha uygun olduğunu söyledi.

“İnternette yazan diyetleri uygulamayın”

Diyet konusunun kişiden kişiye değiştiğini söyleyen Müderrisoğlu, internette yazan diyetleri kimsenin uygulamamasını istedi.

Bir diyetisyenin kontrolünde yapılan diyetin vücut sağlığı açısından önemli olduğunu vurgulayan Müderrisoğlu, yanlış yapılan diyetlerin insan sağlığına büyük zararlar verebileceği uyarısında da bulundu.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Başka Haber

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı