Sağlıklarını hiçe sayıyorlar

Ülkemizde bazı sorumsuz kişi veya işletmeler bu tüm önlemlere ve çağrılara rağmen bu önlemleri uygulamakta isteksiz davranarak halk sağlığını tehlikeye atıyor

Tüm dünyayı saran koranavirüs salgını nedeniyle yurdumuzda da olağanüstü günler yaşanıyor. Salgını önlemek, halk sağlığını korumak adına başta hükümet olmak üzere tüm devlet kuruluşları gerekli tedbirleri alıyor.

Bakanlar Kurulu’nun her gün toplanarak alınması gereken tedbirler çerçevesinde kararlar alması, kamu kuruluşlarında ve eğitimde idari tatil ilan edilmesi, özel sektörde ise belli branşlar dışında kepenk kapatılması hep koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında gerçekleşiyor.

Bunun yanı sıra karantina merkezleri oluşturuluyor, sınır kapıları KKTC vatandaşı dışındakilere kapatılıyor, kısacası halkımızın bugüne kadar görmediği düzeyde önlemler peş peşe alınıyor.

Bazı market ve iş yerleri ise içeride yeteri kadar müşteri varsa, kalabalık olmaması için  gelen müşterileri sırayla içeriye alıyor. İçerideki müşterilerin bir kısmı dışarı çıkmadan yeni gelen müşterinin içeriye girmesine izin verilmiyor. Böylece alınan tedbirler yerini buluyor.

Ancak bazı sorumsuz kişi veya işletmeler bu tüm önlemlere ve çağrılara rağmen bu önlemleri uygulamakta isteksiz davranarak halk sağlığını tehlikeye atıyor. Açık kalmalarına izin verilen bazı market ve işyerleri çok sayıda müşteri kabul ederek kalabalık oluşmasına, dolayısıyla olası bir virüs etkileşimine zemin hazırlıyorlar. Bu ise alınan onca tedbirin ve çabanın boşa çıkmasını sağlıyor.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı