Saçlarını bağışladı

Sosyal medyada gördüğü kamu spotundan etkilenen Burak Sevinç, yardım sağlamak amacıyla 3 yıl boyunca uzattığı saçlarını geçtiğimiz günlerde kestirip Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bağışladı. 

Ahmet Vamık –

Sosyal medyada gördüğü bir kamu spotundan etkilenerek 3 yıl boyunca saçlarını uzatan Burak Sevinç, 3 yılın sonunda amacına ulaşarak büyük emeklerle uzattığı saçlarını kestirip Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bağışladı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan 28 yaşındaki Burak Sevinç, saçlarını uzatma macerasını Haberci ile paylaştı.

Normalde saçlarını uzatmaktan hoşlanmadığını ve kısa saçın rahatlığını sevdiğini ifade eden Sevinç, “Bir gün sosyal medyada kanser hastası çocuklarla ilgili bir kamu spotu izledim. Söz konusu kamu spotunda kanser hastası küçük kız çocuğunun saçlarını nasıl özlediğini ve saçlı halinin hasretini çektiğini iliklerime kadar hissettim. O gün, kamu sporundaki kız çocuğu gibi saçlarının hasretini çeken bir çocuğumuz için saçlarımı uzatmaya karar verdim. Tam 3 yıl boyunca saçlarımı bir emanet gibi korudum ve özenle uzattım. Sonunda 50 santimetre boyuna getirdiğim saçlarımı kestirerek kanser hastası bir çocuğumuza peruk yapılması için Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bağışladım” şeklinde konuştu.

Amacının kesinlikle insanların takdirini almak ya da yaptığıyla övünmek olmadığının altını çizen Sevinç, “Yaptığım davranışla tek bir kişiye bile örnek olursam ve benzer bir bağış yapmaya teşvik edersem ne mutlu bana” dedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu