Rus ruleti

Her iki takımın da net pozisyonlar harcadığı, izleyenlerin keyifle takip ettiği bir doksan dakika sonunda maçın içindeki güzel hareketler futbolseverlerin gözünün pasını sildi.

14 Ekim 2019 - 11:00

Hamitköy galibiyet serisini devam ettirmek, Düzkaya ise alt sıralardan uzaklaşıp puan farkının açılmamasını sağlamak hedefinde kazanmak istiyordu. Hamitköy maça fırtına gibi başladı. İlk 30 dakika rakibini sahadan sildi ve 2-0 gibi oldukça avantajlı bir skorla öne geçti. Düzkaya Teknik Direktörü Orçun Volkan bu duruma hemen müdahale ederek henüz maçın başında Batuhan-Berke değişikliğine giderek saha içinde oyuncularının yerlerini değiştirdi. Bu hamlesi tutan Düzkaya, hem oyuna dengeyi getirdi hem de ilk yarı bitmeden golü bularak farkı bire indirdi ve devreye moralli girdi.

İkinci yarının başında da üstünlüğünü sürdüren Düzkaya beraberliği yakalamayı başardı. Bu dakikadan sonra oyun tam anlamıyla Rus ruletine döndü. Orta sahaları düşen iki takım da birbirlerine müdahale edemeyince top bir o kaleye bir bu kaleye pinpon topu gibi gidip gelmeye başladı ve atılan karşılıklı gollerle de  iki takım beraberliğe razı oldular.

Hamitköy hızlı başladığı maçta rehavete kapıldı ve rakibinin hamlelerine cevap veremedi. Hamitköy’ün yan top zafiyeti dikkatlerden kaçmadı. Düzkaya’nın her ortası, her duran topu Hamitköy kalesinde tehlike yarattı. Hamitköy sol beki Agit maç boyunca varlık gösteremedi. Tek ileri çıkışında yaptığı ortada ise gol geldi. Teknik direktör Ahmet Sakallı da rakibinin yaptığı hamlelere çok geç cevap verdi. Hamitköy’ün Ebuka’yı koruma altına alması gerekiyor. Tek başına takımını atağa kaldıran Ebuka yine bu maçta takımını ipten alan isimdi. Hasan şahsi oynamayı azaltırsa takımına daha faydalı olacaktır.

Düzkaya yediği şok iki golden sonra teknik direktör müdahalesiyle yeniden oyuna tutunmayı başardı. İkinci devrede Ebuka’yı durdurmayı başarabilseler karşılaşmadan galip ayrılmaları işten bile değildi.

Düzkaya adına günün iyileri Kone, Christian ve oyuna girdikten sonra Berke oldu.

Her iki takımın da net pozisyonlar harcadığı, izleyenlerin keyifle takip ettiği bir doksan dakika sonunda maçın içindeki güzel hareketler futbolseverlerin gözünün pasını sildi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı