Refah içinde yaşamak istiyoruz

UBP - HP koalisyon hükümetinin kurulmasının ardından Haberci’ye konuşan vatandaşlar, yetkililerden en çok da ekonomi konusunda çalışma yapmasını istedi

24 Mayıs 2019 - 10:30

UBP-HP koalisyon hükümetinin kurulmasının ardından vatandaşlar, beklentilerini Haberci’ye aktardı.

Vatandaşlar, yetkililerin en çok da ekonomi konusunda ciddi çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı.

Yıllardır ülkenin dar boğazdan geçtiğini anımsatan vatandaşlar, hükümetin toplumu refah içinde yaşatmasını istiyor.

Vatandaşlar, çevre ve yol konularının yanı sıra ülkeye girişlerdeki denetimin daha sıkı olması gerektiğine dikkat çekti.

 Vatandaş ne dedi?

 “ÜLKENİN TANINMASINI İSTİYORUZ”

Mehmet Nezifoğlu: Hükümetten en çok beklediğimiz şey ülke ekonominin düzelmesidir. Ekonomiyi canlandırmaları gerekiyor ki hem esnaf hem de vatandaş kazansın. Mesarya bölgesi ülkenin tahıl ve buğday açısından gelir kaynağı olan bir bölgesidir. Tarıma ve çiftçiye daha çok destek çıkmaları gerekiyor. Ülkedeki giriş ve çıkışların daha denetimli olmasını istiyoruz. Suçlarda ciddi oranda artış var. Çevre ve yol gibi konuların da çözülmesini istiyoruz. Halkı refaha kavuşturmaları ve gençleri işsizlikten kurtarmaları bizim için önemlidir. Bir diğer önemli konu ise ülkenin tanınmasıdır. Bir de adalet bakanlığının olması lazım.

 “REFAH İÇİNDE YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Hasan Nezifoğlu: Ülkedeki pahalılığın önüne geçilmesini istiyoruz. Ülke ekonomisinin yeniden can bulması herkesin yararına olacaktır. Hükümetten tek beklentimiz, halkı refah içinde yaşatmalarıdır. İnsanlar aldıkları maaşla geçinemiyorlar. Yol ve trafik konularının yanı sıra yabancı sayısının kontrolü de daha sıkı olmalıdır. Önüne gelen ülkeye rahatça giriyor. Sonra da suç olayları artıyor. Yabancı uyruklular yerli gençlerin iş konusunda önünü kapatmaktadır. Gençlik iş bulamıyor. Çevreye gereken ilgi gösterilmiyor. Turist ve vatandaşlar için şehir içlerine umumi tuvalet yapılması da gerekiyor.

“EKONOMİYİ DÜZELTSİNLER”

Fadıl Sütçüler: Bazı siyasiler ülkeye zarar veriyor. Bir karar alınırken halkı düşünerek daha ciddi kararlar üretmelerini istiyoruz. Kontrolsüz nüfus artışından dolayı ülkede suç oranlarında artış oluyor. Kimisi gelip çeşitli olaylara karışıyor kimisi de çalışmaya geliyor. Bu sefer de bizim çocuklarımız işsiz kalıyor. Hükümetin bir an önce ülkedeki ekonomik krizin önüne geçmesini istiyoruz. Esnaf çok kötü durumdadır. İş yapamıyor. O yüzden ekonomiyi düzeltmeleri şarttır.

“YOLLAR YAPILMALI”

Olgun Demirkıran: Umarım yeni hükümet güzel işler yapar da 3-5 ay sonra hükümet bozulmaz. Bence hükümetin el atması gereken öncelikli konular arasında bozuk yollar var. Bu yollar artık bu kadar arabayı kaldırmıyor. Ülkede madde bağımlılığı, alkol ve fuhuş batağına düşmüş gençler için rehabilitasyon merkezi açılmasını istiyorum. Polis sayımızın yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bir olaya kısa sürede ulaşmaları için polis sayısının da arttırılması taraftarıyım.

“ZAM YAPMASINLAR”

Kadir Güler: Benim temennim yeni hükümetin zam haricinde çalışma yapmaları yönündedir. Hemen hemen her gün bir şeylere zam geliyor. Artık zam yapılmasını istemiyoruz. Toplumun refahını sağlayacak çalışmalar yapmalarını ümit ediyorum. UBP-HP koalisyonunun dörtlü koalisyondan daha iyi olacağını düşünüyorum. Vatandaşın alım gücü ortada, ekonomi için çalışmalar yapmalarını bekliyoruz. Biz de diğer toplumlar gibi rahat yaşamak istiyoruz.

“SAĞLIĞA ÖNEM VERSİNLER”

Kemal Hasan: Ben yeni hükümetin bu işi yürütemeyeceğini düşünüyorum. Ülkede acil olarak çözülmesi gereken o kadar sorun var ki hangisini sayayım? En çok da sağlık konusuna eğilmelerini istiyorum. Burada sağlık sorunu yaşadım ve bankadan borç para çekip Türkiye’de tedavi yaptıracağım. Ülkenin her köşesinde çöp yığınları var, çevre konusunda ciddi çalışmalar yapmaları gerekiyor. Şehir içinde neredeyse düzgün yol kalmadı. Bozuk ve çukur dolu olan yolları tamir etmeleri gerekiyor. Hem de en erken zamanda. Ben son 1 ay içerisinde aracımın lastiklerini tam 3 kez değiştirdim.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı