Rahşan Ecevit Devlet Mezarlığı’na defnedilecek

Ecevit Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı, Rahşan Ecevit'in eski Başbakan Bülent Ecevit'in yanına defnedileceğini açıkladı.

18 Ocak 2020 - 14:15

Ecevit Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı, Rahşan Ecevit’in eski Başbakan Bülent Ecevit’in yanına defnedileceğini açıkladı. Halıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın taziye dileklerini ilettiğini, gerekli kararın alınacağını söylediğini belirtti.

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 97 yaşındaki Rahşan Ecevit’in en büyük arzusu eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilmekti. Bülent Ecevit’in Devlet Mezarlığı’nda gömülü olması nedeniyle vasiyet için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın izni gerekiyordu.

DEVLET MEZARLIĞI’NDA DEFNEDİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal’ı telefonla arayarak taziye dileklerini iletti. Rahşan Ecevit, Ankara’daki Devlet Mezarlığı’na defnedilecek.

“EN BÜYÜK ARZUSUYDU”

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal yaptığı açıklamada, “Rahşan Ecevit’in En büyük arzusu Bülent Ecevit ile aynı kabirde yatabilmekti. Bülent Ecevit ile ayrılmaz bir sevgisi vardı. Buradan karar alacak olan Cumhurbaşkanı ve hükümetimiz. Onlar da bunu uygun görürse Bülent Ecevit ile aynı yerde gömülmesi talebimiz var” ifadelerini kullanmıştı.

RAHŞAN ECEVİT’İN CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

Öte yandan yarın toprağa verilecek Rahşan Ecevit’in cenaze programı da belli oldu. Ecevit yarın öğle namazı sonrası Kocatepe Camii’nde düzenlenecek törenin ardından Devlet Mezarlığı’nda defnedilecek.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı