Puana ihtiyacı olan kazandı

Yenicami dün özellikle ilk yarıda tanınmaz bir haldeydi.

Yağan yağmur zemini kaygan bir hale getirmişti. Yenicami, böyle zeminde oyun karakterini ortaya koymakta zorlanıyor. Çünkü teknik kapasitesi yüksek oyunculardan kurulu bir takımın böyle zeminde istediği hareketleri yapması çok zordur.

Ancak herşeye rağmen zeminin kayganlığı iki takım için de geçerlidir. Binatlı, böyle bir zeminde güçlü rakibine karşı oynaması gerektiği gibi oynadı. Fazla riske girmedi, rakibini hata yapmaya zorladı ve sonuçta da karşılaşmadan galip ayrılmasını başardı.

Yenicami dün özellikle ilk yarıda tanınmaz bir haldeydi. Hem oyun düzeninde hem de saha dizilişinde hatalar vardı. Hascan’ın cezalı olması orta alanda oyun kurmasını zorlaştırdı. Yerine oynayan Farouk da bekleneni veremedi. Çünkü o yerin oyuncusu değildir.

Yenicami’nin üç gün önce Kaymaklı karşısında sergilediği oyunla dün oynadıkları oyun arasında dağlar kadar fark vardı.

Anlıyorum zeminin kayganlığı oyun anlayışlarını etkilemiş olabilir. Ligde iddianızı da kaybetmiş olabilirsiniz, hatta bir haftada üç karşılaşma da yapmış olabilirsiniz. Ancak bu Yenicami takımı için mazeret olmamalı. Çıkıp paşa paşa oyunununuzu oynamalısınız.

Hele hele ilk yarıda tanınmaz bir Yenicami vardı sahada. Nasıl ki ikinci yarıda çıkıp rakibinize baskı kurmak istediniz ve golü buldunuz, bu oyun anlayışını ilk yarıdan itibaren yapamalıydınız. Futbolda rakibi küçümsemek “ne de olsa yenerim ” zihniyetinde olmak yanlıştır. Böyle düşünürseniz sonuçlarına katlanmak zor kalırsınız.

Binatlı’ya , “Yenicami deplasmanına gelirken bir puana razımısınız “diye sorsalardı eminim razı olduklarını söylerlerdi. Çünkü deplasmanda Yenicami’den puan almak çok zordur diye düşünülüyordu.

Son haftalarda her takıma dört gol atan ve iyi bir performans yakalayan Yenicami bu karşılaşmanın da favorisiydi. Ancak karşılarında kötü bir Yenicami’yi bulunca, oyuna asıldılar ve kazanmayı hedeflediler. Alt sıralarda kurtulmak için Yenicami’nin bu zaafından yararlanarak altın değerinde üç puanı oyuna ikinci yarıda giren Mehmet Neşe’nin ayağından almayı başarmışlardır.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu