Polisten Düzova’daki radar açıklaması

Düzova köyü girişindeki sabit radarla ilgili şikayetler konusunda polisten açıklama geldi.

22 Ekim 2019 - 08:27

Düzova köyü girişinde bulunan sabit radarın sürekli flaş patlattığı ve yavaş giden araçlar dahil fotoğrafının çekildiği yönündeki şikayetlerin ardından Polis Genel Müdürlüğü (PGM) bir açıklama yaptı.

PGM’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, sorunun elektrik arızasından kaynaklandığı ve makinenin sadece flaş patlattığı bildirildi. Arızadan kaynaklı fotoğraf çekimi yapılmadığı vurgulanan açıklamada, hız limit aşımına bağlı herhangi bir ceza uygulaması yapılmayacağı da bildirildi.

PGM’den yapılan açıklama şöyle:

“Lefkoşa – Gazimağusa Anayolu üzerinde Düzova köyü girişinde bulunan sabit radarın sürekli flaş patlattığı ve yavaş giden araçlar dahil fotoğrafının çekildiği yönünde sosyal medyada haberler yer almaktadır. Yapılan incelemede, sorunun elektrik arızasından kaynaklandığı ve makinenin sadece flaş patlattığı tespit edilmiştir. Arızadan dolayı herhangi bir fotoğraf çekimi yapılmadığı gibi hız limit aşımına bağlı herhangi bir ceza uygulaması yapılmayacaktır. Ancak arıza giderildiğinden dolayı, bu güzergahı kullanan sürücülerin söz konusu noktadaki hız limitine uymaları önemle rica olunur.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı