Polis ayakta! 4 ilçede eş zamanlı denetimler

Polis ekipleri dün gece Lefkoşa, Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt’ta eş zamanlı asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirdi.

15 Haziran 2019 - 12:40

Ülkede son dönemde artan adli vakalar nedeniyle polis denetimlerini sıklaştırdı.

Dün gece 4 ilçede eş zamanlı asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirildi.

Saat 21:00-01:00 saatleri arasında gerçekleştirilen denetimlerin adresi ise Başkent Lefkoşa, Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt oldu.

Bu arada, polis denetimlerinin üç ay boyunca her gün devam ettirileceği konuşuluyor.

Lefkoşa

Lefkoşa’da gerçekleşen denetimlerde bölgede faaliyet gösteren kumarhaneler gece kulüpleri, pansiyonlar, yatı evleri ile halkın yoğun olarak bulunduğu Çağlayan Parkı, Kumsal Park, Barış Manço Parkı, Kafesli Parkı, Yediler Parkı, Ayluga Kilisesi bölgesi, Ermeni Kilisesi bölgesi,Terminal Bölgesi ile seyir halindeki araçlar kontrol edildi.

Denetimler kapsamında, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 8 kişi ve KKTC’de izinsiz ikamet eden 5 kişi ve sahte evrağı tedavüle sürme meselesinde zanlı olarak aranmakta olan 1 kişi tespit edilerek tutuklandı.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu ise 300 araç kontrol edilirken, suç işlediği tespit edilen 161 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi.

Gazimağusa

Gazimağusa’da gerçekleşen denetimlerde; bölgede faaliyet gösteren kumarhanelerde yapılan denetimlerde, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 8 kişi, KKTC’de izinsiz ikamet eden toplam 3 kişi, hakkında ihraç emri bulunan 1 kişi ve sahte belge ile KKTC’ye giriş yaptığı tespit edilen 1 kişi tutuklanarak  aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu 485 araç kontrol edildi ve suç işlediği tespit edilen 155 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi. Çeşitli suçlardan dolayı 2 araç da trafikten men edildi.

Girne

Girne’de de, bölgede faaliyet gösteren, kumarhaneler, barlar, kahvehaneler ve diskolarda denetimler gerçekleştirildi. Denetimler kapsamında kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 9 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidildi. KKTC’de izinsiz ikamet ettiği tespit edilen 2 kişi ise tutuklandı.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu 510 araç kontrol edilirken, suç işlediği tespit edilen 125 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi. Muhtelif suçlardan dolayı 8 araç trafikten men edildi.

Güzelyurt

Güzelyurt’ta bölgede faaliyet gösteren bet ofisleri, alkollü içki satışı yapılan yerler, gece kulüpleri ve kahvehanelerde denetimler yapıldı ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu 200 araç kontrol edilirken, suç işlediği tespit edilen 54 araç sürücüsü hakkında yasal işleme gidildi.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı