Dronla durum tespiti yapılıyor

Girne'de askeri cephanelikte meydana gelen patlamalar azalırken, yangın da kontrol altına alındı.

12 Eylül 2019 - 08:00

Girne’de askeri cephanelikte meydana gelen patlamalar azalırken, yangın da kontrol altına alındı.

Alevlerin söndüğü gözlemlenirken durum tespiti için dronla havadan kontrol yapılıyor. Girişe izin verilmeyen bölgeye hala kimse yaklaştırılmıyor.

Patlamaların hemen ardından bölgeye giden Cumhurbaşkanı Mustafa Akınci, Başbakan Ersin Yatar ve Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay inceleme ve temaslarına devam ediyor. Askeri ve sivil görevlilerden sürekli bilgi alan Akıncı, Tatar ve Özersay müdahale edilen yaralılar ve görgü tanıklarıyla da sohbet etti.

Acapulco Otel’in üst tarafında bulunan askeri bölgede meydana gelen yangın ve cephanelikteki patlamaların ardından bölgeyi yoğun bir is kokusu etkisi altına aldı.

Otelde kalan turistler patlamadan dolayı büyük korku yaşadı. Patlamalardan dolayı zarar gören otelden çıkmak zorunda kalan turistler, sahilde sabahladı. İs kokusundan rahatsız olan otel müşterileri yardım talep etti.

Otel yetkilileri, gerekli güvenlik kontrollerin yapılmasınin ardından otelde kalan misafirlerin aşamalı olarak odalarına dönebileceğini söyledi. Otelde kalanlara kahvaltı verileceği ve operasyonların ve hizmetlerin en kısa zamanda normale dönüleceği belirtildi.

Günün ağarmaya başlamasıyla patlamanın sonuçları görülmeye başlandı.

Cephanelikteki patlamalardan dolayı çevreye bir çok şarapnel parçası yayıldı. Bölgedeki binaların camları patlamanın etkisiyle kırıldı.

Olay sonrası sivil ve askeri yetkililer de, olayın nasıl meydana geldiği ve alınması gereken tedbirleri görüşmek üzere kriz masası oluşturdu.

Yangına müdahale için patlamaların tamamen durması ve yangının azalması bekleniyor.

Bu amaçla alan tamamen kontrol altına alınırken, polis de yollarda ve bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Bölgeyi belediye başkanları, milletvekilleri ve diğer yetkililer de ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı, turistlere moral ve destek verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı