PARA PARA PARA

Spor Dairesi’nin halen bütçesini belirlemediği atletizmde geçen hafta Gürsu Gülerler’in İstanbul’da elde ettiği çifte birinciliğin ardından dün de Taygun Artan Özcihan ve Ayben Arapoğlu kürsüde yer alarak ülkemize yine gurur yaşattı.

31 Ocak 2020 - 11:19

Spor Dairesi’nin halen bütçesini belirlemediği atletizmde geçen hafta Gürsu Gülerler’in İstanbul’da elde ettiği çifte birinciliğin ardından dün de Taygun Artan Özcihan ve Ayben Arapoğlu kürsüde yer alarak ülkemize yine gurur yaşattı

2018 yılında 220 bin TL bütçesi olan Atletizm Federasyonu’nun 2019 yılında 420 bin TL’lik faaliyet yapmasına rağmen Spor Dairesi tarafından bu bütçenin 100 bin TL’ye düşürülmesi ülke atletizmini bitme noktasına getirdi.

Ancak atletler bu algıyı kırmak için canla başla mücadele etmeye devam ediyor.

2020 yılı için henüz Atletizm Federasyonu’nun bütçesi belirlenmezken atletizmde ülkemizi gururlandıran başarılar gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Gürsu Gülerler’in İstanbul’da elde ettiği çifte Türkiye birinciliğinin ardından dün de Taygun Artan Özcihan ve Ayben Arapoğlu ülkemize yine gurur yaşattı. Kendi öz kaynakları ve sponsorlar ile ayakta durmaya çalışan atletizmde, Taygun Artan Özcihan 200 metre branşında Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya kazandı. Girne Amerikan Üniversitesi Spor Kulübü atletlerinden Özcihan’a gümüş madalyayı 22.45’lik’derecesi getirdi. Yakın Doğu Spor Kulübü atletlerinden Ayben Arapoğlu ise yüksek atlama branşında elde ettiği 1,65’lik derecesi ile Türkiye üçüncüsü oldu ve bronz madalyaya ulaştı. Atletlere organizasyonda idareci olarak Özgür Kıralp, antrenör olarak da Berk Tuna eşlik etti.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı