Para ödüyoruz hizmet alamıyoruz

Haspolat’ta yaşayan vatandaşlar, bölgede çözülmeyi bekleyen dağ gibi sorunları bulunduğunu bildirerek, yetkililerin seslerini duymadığından şikâyet etti.

Haspolat’ta yaşayan vatandaşlar, uzun süreden beridir çözülmeyi bekleyen sorunlarının artık dağlara dönüştüğünü söyleyerek, yetkililerin seslerini bir türlü duymadığından şikayet ediyor.

Haberci’ye konuşan bölge halkının en çok da çevre konusundaki sorunlardan şikayet ettikleri dikkati çekti.

Köylüler Atatürk büstünün güzelleştirilmesini istiyor.

Temizlik ve sağlık hizmeti bedelinin belediyeden gelen faturaya yansıdığını ifade eden vatandaşlar, “Para ödüyoruz ama karşılığında hizmet alamıyoruz” diyerek yetkililere seslendi. Vatandaşlar, köydeki kuru otların ve deredeki kamışların bir an önce temizlenmesi gerektiğini vurguladı.

Vatandaşlar kuru otların ve derenin temizlenmesi gerektiğini söyledi.

 Vatandaş ne dedi? 

“HİZMET ALAMIYORUZ”

Mahmut Miskin: Köye cuma günleri belediyenin çekirge aracı gelip molozları toplayıp gidiyor. Bir de çöplerimiz düzenli olarak alınıyor. Bunun dışında köye yapılan bir hizmet yok. Haspolat halkını insan yerine koyan yok. Faturaya temizlik ve sağlık hizmeti bedeli yansıyor. Faturayı ödüyoruz ama karşılığında hizmet alamıyoruz. Bu devletin adı var kendi yok. Bu sorunlar yetkililerin çalışmasıyla düzelir. En pahalı suyu Lefkoşa kullanıyor. Oğlum mandıramız için geçen gün suyun tonuna 7,80 TL ödedi. Biz Değirmenlik Belediyesi’ne bağlanmak istiyoruz. Bunun için de imza toplayacağız.

“BÜST GÜZELLEŞTİRİLMELİ” 

Hikmet Kılıç: Köyün meydanındaki Atatürk büstünün güzelleştirilmesini istiyoruz. 3-5 ayda bir belediye süpürgeci yolluyor. Büstün kaldırımının kenarı hep çöp dolu. Büstün içerisinde boş saksılar var. Bu saksılara çiçek eksinler, bakım yapsınlar. Kuru köyün içerisinde bir canlılık, bir yeşil alan olsun. Biz bir ara Lefkoşa Belediyesi’nden çıkıp Değirmenlik Belediyesi’ne bağlanmak için imza toplamıştık. Gerekirse yine imza toplarız. Değirmenlik Belediyesi işini iyi yapıyor. Halkına önem veriyor.

“DENETİM YOK”

Yaşar Arslan: Bölgemizde çok sayıda 3. ülke vatandaşı kalıyor. Bu insanlar bir evde 15-20 kişi olarak yaşıyor. Bu işçileri denetleyen yok. Sağlık açısından bir evde 15 kişi kalmak pek de sağlıklı değil. Bu insanlar mandıralarda bile kalıyor. Yetkililer gelip bakıyor mu, sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımları yapılıyor mu diye? Bu işçilerin çalışma izni ve oturma izni var mı diye gelip kontrol eden yok. Polis gidip Haspolat’taki bahçelere baskın yapsın bakalım. Yiyip içtiklerini sokağa atıyorlar.

“TEMİZLİĞE İHTİYAÇ VAR”

Mehmet Geliç: Köy içindeki bazı otları temizlemediler. Sadece üst bölgedeki otlar temizlendi. Benim evimin çevresindeki boş arazide otlar insan boyunu geçti. Hemen yanında dere var. Deredeki kamışlar da temizlenmedi. Yılan, fare, sinek ve her türlü haşerat var bu derede. Temizlik yok, ilaçlama yok. Sinek ilaçlama aracı sanayi bölgesinde dolanıyor. Pek köyün içine girdiğini görmedim. Köyümüzün köklü bir temizliğe ihtiyacı var. En başta da kuru otların ve derenin içinin temizlenmesi gerekiyor. Benim evin otların hemen yanında. Bir yangın çıksa evim de yanacak.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı