Özyiğit’den Akıncı’ya açık destek

TDP Genel Başkanı Özyiğit, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını koyması durumunda Akıncı’ya destek vereceklerini söyledi ve “Seçim ilk turda bitebilir” dedi.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın adaylığını koyması durumunda destek vereceklerini belirtti.

Özyiğit, anketlerden ve halktan aldığı görüşlere dayanarak en güçlü adayın Akıncı olacağını ve ilk turdan seçimlerin tamamlanacağını iddia etti.

“KİMSENİN İÇ İŞLERİNE KARIŞAMAM”

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Özyiğit, katıldığı tv programında Aytuğ Türkkan’ın sorularını yanıtladı.

Özyiğit Cumhurbaşkanı seçimlerinde CTP aday çıkaracak mı sorusuna “Kimsenin iç işlerine karışamam. Ancak önceki döneme baktığınızda 2015 yılında dönemin CTP Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Sibel Siber’i aday göstermişti. Bu seçimlerde de Tufan Hoca’yı (Erhürman) aday gösterebilir. Bilemem” şeklinde cevap verdi.

“EN GÜÇLÜ ADAY AKINCI”

Özyiğit adaylar arasında en güçlü ismin Mustafa Akıncı olacağını belirterek, “Ben sürekli halkın içinde olan bir insanım. Halkın görüş, öneri ve eleştirilerini yakinen takip ediyorum. Buradan yola çıkarak ve anket sonuçlarına da baktığım zaman en güçlü aday Sayın Akıncı’dır” dedi.

“AKINCI’YA DESTEK…

Partisinin de Akıncı’ya destek vereceğini belirten Özyiğit, Akıncı’nın aday olması durumunda ikinci tura bile gerek kalmadan seçimin sonuçlanabileceğini iddia etti.

Cemal Özyiğit, “Eğer ikinci tura da kalınırsa Akıncı yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçilecektir” ifadelerine yer verdi.

Özyiğit 2015 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Mustafa Akıncı’nın çok farklı kesimlerden oylar aldığını, bu seçimlerde de halkın birçok görüş ve kesiminden oy alacağına inandığını dile getirdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı