Siyasiler 23 Nisan festivaline katılacak öğrencileri ağırladı

TRT 23 Nisan Çocuk Festivali’nde KKTC’yi temsil edecek olan Şehit Ertuğrul İlkokulu ekibi, bugün siyasileri ziyaret etti.

Bu yıl Samsun’da 41’incisi düzenlenecek TRT 23 Nisan Çocuk Festivali’nde KKTC’yi temsil edecek olan Şehit Ertuğrul İlkokulu ekibi, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’i, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ve Başbakan Erhürman’ı ziyaret etti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit KKTC’yi temsil edecek olan öğrencileri kabul etti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, bu yıl Samsun’da 41’incisi düzenlenecek TRT 23 Nisan Çocuk Festivali’nde KKTC’yi temsil edecek olan Şehit Ertuğrul İlkokulu ekibini kabul etti.

Şehit Ertuğrul İlkokulu Müdürü Hasan Eren, kabulde yaptığı konuşmada, festival süresince Samsun’da çeşitli etkinliklere katılacaklarını belirterek festival hakkında bilgiler verdi. Eren Şehit Ertuğrul İlkokulu ekibi olarak ülkemizi temsil etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit de, TRT 23 Nisan Çocuk Festivali’nde ülkemizi ve Kıbrıs Türk çocuğunu temsil edecek Şehit Ertuğrul İlkokulu ekibini ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Samsun’un tarih içerisindeki önemine vurgu yapan Özyiğit, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak, İstiklal Mücadelesi’ni başlattığı önemli adımın 100’üncü yılının kutlanacağı bu yılda, öğrencilerin Samsun’da katılacakları etkinliklerde ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine ve Kıbrıs Türk Toplumu’nun Atatürk’ün fikirlerini sahiplenlenerek, onun çizdiği yolda ilerlediğini göstereceklerine inanç belirtti.

Teberrüken Uluçay Şehit Ertuğrul İlkokulu ekibini kabul etti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Türkiye’nin Samsun ilinde bu yıl 41’incisi düzenlenecek TRT 23 Nisan Çocuk Festivali’nde KKTC’yi temsil edecek olan Şehit Ertuğrul İlkokulu ekibini kabul etti.

Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde ilk sözü alan Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı İlköğretim Dairesi Müdürü İlkşen Varoğlu Atik, her yıl 23 Nisan’da TRT Çocuk Şenliği’ne katılım gösterdiklerini anımsatarak, bu yıl Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100.yıldönümü nedeniyle etkinliklerin Samsun’da yapılacağını kaydetti.

Çocukların Samsun ve Ankara’da 10 gün boyunca bir program dahilinde olacaklarını söyleyen Atik, program hakkında bilgiler verdi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da konuşmasında her yıl Türkiye’de 23 Nisan’da KKTC’den çocukların temsil edilmesinin kendileri için büyük bir onur olduğunu dile getirerek, çocuklarla gururlandıklarını söyledi.

Uluçay, etkinliğin 100.yıl nedeniyle Samsun’da düzenlenecek olmasının da önemine işaret ederek öğrencilerin tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi KKTC’yi en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancını dile getirdi.

Kabulde Meclis Genel Sekreteri İbrahim Avkan ile Özel Kalem Müdürü Çağlar Gulamkadir de hazır bulundu.

Kabul sonrası öğrencilere hediyeler de verilirken, öğrenciler Cumhuriyet Meclisi’ni de gezdi.

Başbakan Erhürman, Türkiye’de 23 Nisan çocuk şenliği’ne katılacak olan çocukları kabul etti.

Başbakan Tufan Erhürman, Samsun ve Ankara’da düzenlenecek 41. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne katılacak olan Şehit Ertuğrul İlkokulu Halk Dansları ekibini ve öğretmenlerini kabul edip görüştü.

TRT Genel Müdürlüğü’nce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenecek olan çocuk şenliğinde, Şehit Ertuğrul İlkokulu Halk Dansları ekibinden 20 öğrenci ve 3 öğretmen ülkemizi temsil edecek.

Başbakanlık Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabule, Şehit Ertuğrul İlkokulu Okul Müdürü Hasan Erem, kafile başkanı Gürsel Benan ve Başbakanlık Özel Kalem Müdürü Mustafa Ergüven de katıldı.

Erem: KKTC’yi temsil edeceğiz

Şehit Ertuğrul İlkokulu Okul Müdürü Hasan Erem, okullarının bu yıl TRT’nin Uluslararası Çocuk Şenliği’nde KKTC’yi temsilen görevlendirildiğini söyledi.

Hasan Erem, bu yıl Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı olması nedeniyle tüm faaliyetlerin Samsun’dan başlayıp, Ankara’da biteceğini kaydetti.

Kafilelerinin de bu nedenle önce Samsun’a gideceğini, ardından da Ankara’ya gidip ülkemizi gururla temsil edeceklerini ifade eden Erem, Başbakan Erhürman’a kendilerini kabul edip görüştüğü için teşekkür etti.

Erhürman: “Bu sizin için güzel bir tecrübe olacak”

Başbakan Tufan Erhürman, ekibe onları görmekten dolayı oldukça mutlu olduğunu söyleyerek sözlerine başladı.

Çok güzel bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Hem Samsun’u hem de Ankara’yı göreceksiniz. Hem orada evlerinde kaldığınız arkadaşlarınızla çok güzel ilişkiler kuracaksınız. Hem de dünyanın dört bir tarafından gelen sizin gibi gençlerle tanışacaksınız” diye konuşan Erhürman, bunun ekipte yer alacaklar için çok güzel bir tecrübe olacağını dile getirdi.

Başbakan Erhürman, ekibin öğretmenlerine bu kadar kalabalık bir kadroyu yetiştirdikleri ve etkinlikte yer almalarını sağladıkları için teşekkür etti.

 

 

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı