Özkıraç’tan tehdit: “Tek bir saçımızın teline bile zarar gelirse…”

Maliye'nin elektriğini kesen, İçişleri'ne de süre tanıyan EL-SEN'in başkanı Özkıraç, "Disiplin soruştumasında bir tek arkadaşımızın tek bir saçının teline bile zarar gelirse doğacak sonuçlar büyük olur" dedi.

KIB-TEK’te işler karıştı, olay polise taşındı ardından EL-SEN’den tehdit geldi.

EL-SEN dün Maliye Bakanlığı’nın elektriğini keserken, İçişleri Başkanlığı’na da 2 Eylül’e kadar süre vermişti.

KIB-TEK Yönetim Kurulu da, eylemi gerçekleştiren kişiler hakkında Polis Genel Müdürlüğü’ne suç duyurusunda bulunulduğunu açıklamıştı.

ÖZKIRAÇ: POLİSTEN BİZE BİR ŞEY GELMEDİ

EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, bir radyo programında konuyla ilgili olarak, “Şu anda polisten bize herhangi bir davet veya ifademiz için başvuru yapılmadı” dedi.

“SÜRESİZ GREV ERKENE ALINABİLİR”

Özkıraç, “Disiplin soruşturması sonrasında bir tek arkadaşımızın tek bir saçının teline bile zarar gelirse doğacak sonuçlar büyük olur. Hele görevden uzaklaştırma gibi bir durum olursa, süresiz genel grevi erkene bile alırız. Zaten bu yönetimin görev süresi doldu. İstifa etmeleri gerekir ifadesinde bulundu” dedi.

“ONURHAN 2 KEZ İSTİFA ETTİ”

Kubilay Özkıraç, “KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Onurhan, iki kez Yönetim Kurulu başkanlığından istifa etti. Hükümet istifasını kabul etmedi. İstifa etmek için bahane arıyor. Zaten eski bir bakanın kalkıp, yönetim kurulu olması da yanlış. Yönetim Kurulu’nun süresi doldu. Maliye’nin elektriğinin bağlanması için talimat verilmiş ve elektrik bağlandı. Suç işlendi. Polis bizi duyuyorsa suç işleyenler hakkında gerekeni yapmalıdır” dedi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı