Özkıraç: Teknecik tamamen devre dışı, güneyden enerji alıyoruz

Girne’de meydana gelen hortumun en çok etkili olduğu yerlerden biri de Teknecik Elektrik Santrali oldu. Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) Başkanı Özkıraç, son durumu Özgür Gazete’ye açıkladı

ozgur_gazete_kibris_Ozkirac_Teknecik_tamamen_devre_disi_guneyden_enerji_aliyoruz1

Özkıraç: Teknecik tamamen devre dışı, güneyden enerji alıyoruz

El-Sen Başkanı Kubilay Özkıraç, santralin tamamen devre dışı kaldığını ve şu anda güneyden elektrik enerjisinin alındığını söyledi

Santralde büyük maddi hasar meydana geldiğini ancak herhangi bir çalışma arkadaşlarının canına zarar gelmemesinin sevindirici olduğunu söyleyen Özkıraç, Teknecik Elektrik Santrali’nde büyük maddi hasar meydana geldiğini belirtti.

ozgur_gazete_kibris_Ozkirac_Teknecik_tamamen_devre_disi_guneyden_enerji_aliyoruz2

“Çatıları söktü, elektirik direklerini devirdi”

Kendisinin de bir toplantısı olması sebebiyle, hortum anında santralde olduğunu belirten Özkıraç, çok büyük bir tehlikenin sadece maddi hasarla atlatıldığını söyledi.

Özkıraç, “Tüm arkadaşlarımız görev başında ve iyidir. Diğer bölgelerdeki teknisyen arkadaşlarımız, kurumun genel müdürü ve yardımcısı da şu an santrale gelmiş bulunuyor. En kısa zamanda santrallerin tekrar devreye girmesi için yoğun bir çaba içindeyiz. Hepimiz görev başındayız” dedi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı