“Özgürlüğümüzden taviz vermeyeceğiz”

Başbakan Tatar, Barış Harekatı'nın ikinci aşamasının yıl dönümünde yaptığı açıklamada, "Asla özgürlüğümüzden, güvenliğimizden, devletimizden taviz vermeyeceğiz" dedi.

14 Ağustos 2019 - 13:39

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın ikinci aşamasının 45’inci yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Asla özgürlüğümüzden, güvenliğimizden, devletimizden taviz vermeyeceğiz” dedi.

Tatar, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

“Bugün Kıbrıs Barış Harekatının ikinci aşamasının başlamasının 45’nci yıl dönümüdür. Rum tarafının masaya konulan önerileri 1 ve 2’nci Cenevre konferanslarında reddetmesi ve adanın dört bir yanında, Kıbrıs Türkü’nün canına, malına yönelik saldırılarını sürdürmesi sonucu başlatılan Barış Harekatının ikinci aşaması sayesinde, üzerinde güven içinde yaşadığımız, Devlet kurduğumuz bugünkü coğrafyamıza kavuştuk. Kıbrıs Barış Harekatı’nın ikinci aşamasının gerçekleşmesi kararını veren dönemin Başbakanı Bülent Ecevit, dönemin Başbakan Yardımcısı Necmettin Erbakan, dönemin Dışişleri Bakanı Turan Güneş ve harekatı gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetleri ile Mücahitlerimizi, şükranla anıyorum. Tüm şehitlerimize bir kez saha Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vesile ile, UBP olarak, asla özgürlüğümüzden, güvenliğimizden, Devletimizden taviz vermeyeceğimizi, Kıbrıs Türk Halkı’nın ekonomik kalkınma mücadelesini de kazanması için kararlılıkla yolumuza devam edeceğimizi yeniden vurguluyorum.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı