Oshan: “Kazanmak için gidiyoruz”

Doğan Türk Birliği Teknik Direktörü Caner Oshan, yarın deplasmanda oynayacakları Lefke karşılaşması ile ilgili Haberci Spor'a konuştu.

21 Eylül 2019 - 11:43

Coşkun Kutay –

Süper Lig’in Girne temsilcilerinden Doğan Türk Birliği, yarın deplasmanda oynayacakları Lefke karşılaşmasıyla ilgili hazırlıklarını, teknik direktör Caner Oshan nezaretinde, antrenör Çağan Çerkez ve İbrahim Reis’in 20 Temmuz Mete Adanır antrenman sahasında yaptırdığı antrenmanla tamamladı.

Caner Oshan çalışma sonrasında evlerinde oynadıkları Göçmenköy ve deplasmanda oynayacakları Lefke karşılaşmaları ile ilgili Haberci Spor’a açıklamalarda bulundu.

GÖÇMENKÖY’DEN İSTENİLENİ ALDIK

Yeni sezonun ilk maçı olan geçtiğimiz perşembe günü oynadıkları Göçmenköy karşılaşmasının, gerek kendi seyircileri önünde kazanmaları ve gerekse de sergiledikleri güzel futbol nedeniyle güzel bir açılış maçı olduğuna dikkat çeken Caner Oshan, “Sezonun daha ilk maçı olmasına rağmen ortaya koyduğumuz takım oyunu ve futbolcularımızın birbirleriyle uyumu, moralimizin yükselmesini sağladı. Göçmenköy karşılaşmasına iyi başladık. Ve sergilediğimiz süratli takım oyunu ile de 18 dakika içerisinde 2-0’lık skora ulaştık. Daha sonra oyunu rölantiye almamız nedeniyle tempomuzu bir süre düşürdük. İkinci devreye de süratli başladık. 50.dakikada kazandığımız 3. gol sonrasında oyunun hakimiyetini tamamen elimize geçirdik. Attığımız 4. gol ile de, gerek skor ve gerekse puan bakımından istediğimizi almış olduk” İfadelerini kullandı.

HEDEF YUKARILAR İSE KAZANMAK GEREK

“Göçmenköy karşılaşması artık bitti. Bundan sonra, tüm moral ve motivasyonumuzlapazar günü deplasmanda oynayacağımız Lefke karşılaşmasına odaklanmaya çalışıyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Caner Oshan, ”Ancak, onlar da deplasmandan puanla döndükleri için moral olarak güçlüler. Lefke maçı ile ilgili hazırlıklarımızı; perşembe günü yapılan açılıştan, yarına kadar olan uzun sürede yaptığımız beş çalışma ile sürdürdük. Lefke ile oynayacağımız karşılaşma, deplasmanda olması nedeniyle zor geçmeye aday bir mücadele olacak. Bu nedenle tüm hazırlıklarımızı bu bilinç içerisinde tamamladık. Her maça olduğu gibi, Lefke’ye de kazanmak için gidiyoruz. Aslında, hedef yukarıları ise, kazanmaktan başka alternatif olmamalı” dedi.

SALİH VE ÇAĞRI SAKAT

Caner Oshan son olarak; Salih Güvensoy ve Çağrı Kıral’ın sakatlıkları nedeniyle oynamayacaklarını belirtirken, yerlerine oynayacak arkadaşlarının kendilerini aratmayacaklarına inandıklarını vurguladı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı