Orta sahasız maç

Bulunduğumuz yerden gördüğümüz penaltı kararının doğru olduğudur. Ancak kararı verirken neden birkaç saniye beklendiğini anlamadık. Ayrıca pozisyonda penaltıya sebep veren Vakkas’ın da sarı kart görmesi gerekirdi.

Çabuk hücuma çıkan  ve orta sahayı adeta pas geçen iki takımın mücadelesini izledik. Zaman zaman yükselen tempoya, takımların hangi parçaları ya da oyuncuları ayak uydurabilecekti merak etmekteydik.

Mağusa Türk Gücü özellikle Ünal’ın orta sahada taşıdığı toplarla ve çabuk ataklarla pozisyonlar bulmayı başardı. Ancak organize atak olarak sadece bir pozisyon gol oldu. Her ne kadar sarı yeşilliler geçen sezona göre standart bir mücadele sergilese de, orta alan kurgusu içindeki iki isim takımın en iyileri oldu.

Savunmaya yönelik oynayan Mehmet Gürlü iyi ve dişe diş mücadele etti. Ünal ise kuşkusuz daha fazla yük yüklenmeye başladı. Ancak buna rağmen üzerine düşeni yapıyor. Peter Ebi’nin performansının artması, takımın hücum gücünü artıracak. Ancak gol aranan veya farkı artırıp rahatlama çabasına giren bir takımda Uğur Gök’ün oyundan alınmasına anlam veremiyorum.

Üstelik dünkü maçta sakatlık geçiren Dino Peter’in de riske edilmeden oyundan alınması gerekirken, top tutan, pas yapan ve soldan bindirmelerle rakibi yıpratma özelliği olan bir oyuncunun oyundan alınması, forvette güç eksikliği oluşturur. Ki son dakikada gelen gol daha erken  gelse, oyun farklı noktalara da gidebilirdi. Ancak genel olarak takımın oyununun ilk haftalara gire daha olduğunu söyleyebiliriz. Daha fazla pas yapan, çabuk hücum özellğini yeniden kazanan takımda savunmadaki oyuncu tercihleri ise henüz omurganın tam oturamadığının işaretidir. Ara ara verilen gol pozisyonları da bunun göstergesidir.

Merit Alsancak Yeşilova, teknik adam değişikliği sonrasında daha motive bir takım görüntüsünde. Tempolu başlayan maça ayak uydurdular. Ancak hücumdaki etkinlik ve özellikle Emmanuel’in güçlü ve etkili oyununa, gol vuruşları eklenemedi. Savunmada Mejdi-Emin ikilisi çok hata yapmasalar da uyum sorunu yaşadıkları gözlendi.

Hamis henüz hazır değil. Ancak Mustafa Salk gibi çalışkan bir oyuncuya sahip takımın, bu tip oynayan oyuncu sayısını artırması gerekir. Emmanuel dikine oynarken ve rakipten çekinmeden top taşırken, biraz daha fazla pas yapabilse, daha da fazla gol pozisyonu üretilebilir. Yabancı oyuncuların oyuna katkısı daha fazla olmalı.

Kanatlarda savunma anlamında zaman zaman sıkıntı yaşanıyor. Ancak diri ve güçlü bir takım izledik diyebiliriz. Salih Say’ın iyi yer tutması ve gelen gol umut oldu ancak yeterli olmadı. Daha erken gelebilecek bir gol, iyi mücadele eden bir takım için, beraberlik hatta galibiyet şansı doğurabilirdi.

Serhan Şimşek ve hatta yardımcıları da genel olarak iyi bir yönetim gösterdi. Bulunduğumuz yerden gördüğümüz penaltı kararının doğru olduğudur. Ancak kararı verirken neden birkaç saniye beklendiğini anlamadık. Ayrıca pozisyonda penaltıya sebep veren Vakkas’ın da sarı kart görmesi gerekirdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı