Okafor Gönyeli’ye yetti

Pivot santrfor tanımına uyan bir oyun yapısı ile sahada olan Okafor ceza sahası içinde doğru yerde bulunarak 3 gol atıp maçın adamı oldu.

Kağıt üzerinde  güzel görünen şeyler her zaman pratiğe yansımaz.

Gönyeli’nim bu sezonda izlediğim 4. maçıydı dünkü Küçük Kaymaklı maçı.

Kırmızı beyazlıların kadro yapısı ile ilgili İlk maçtan edindiğim fikir  her maçta daha da sağlamlaştı.

Efoza – Esin – Felix  üçlüsü hatta arkalarındaki Christian maalesef olmamış!!!

Hele hele Gönyeli gibi defansı yeterince güçlü olmayan ve sırf  bu yüzden oyunu  kendi sahasında kabul etmek zorunda olan bir takımda hiç olmamış.

Esin açık alan santrforu, Efoza ve Felix de kaliteli oyuncu olmalarına rağmen uzun mesafeler kat edecek ve açık alanda etkili olacak kanat adamları değil.

Fizik olarak iyi durumda olsalar belki bir tık daha iyi olabilirler ama yine de Gönyeli’nin ihtiyacını karşılayacak özellikte oyuncular değil. İçlerinde en verimli gözüken Christian ise  orta sahadaki pas oyununa katkı yapan, görev adamı niteliğimde yaratıcılıktan uzak bir futbol sergiliyor.

Dünkü maçta Gönyeli’de Sabri,  Raif ve en önemlisi İNANÇ eksikti.

Yanlış anlamayın İnanç bir futbolcu ismi değil. Galibiyetin elde edilmesini sağlayam en önemli psikolojik özellikten bahsediyorum.

Takımın formsuzluğu güçsüzlüğü veya yukarda bahsettiğimiz yanlış transfer tercihlerini şu anda görev yapan teknik ekibi  sorumlu tutamayız. Ama takımın bu psikoloji ile sahaya çıkmasını mücadele etmemelerinin tek sorunlusu da Turan Altay ve yardımcılarıdır. Oyun hiç bir dakikasında başta yabancı oyuncular olmak üzere kimse kazanma hırsı ile oynamadı.

Küçük Kaynaklı yabancı oyuncusu  Paul Asark’ı yedek kulübesinde tutarak başladığı maçta fırsatları çok iyi değerlendirdi. Defans bloğu ve kaleci Efe hatasız oynadılar.

Savunmanın en iyi oyuncusu Sena,  son dakikalarda Felix’i düşürüp penaltı yapması dışında mükemmel bir performans sergiledi.

Pivot santrfor tanımına uyan bir oyun yapısı ile sahada olan Okafor ceza sahası içinde doğru yerde bulunarak 3 gol atıp maçın adamı oldu.

Okafor’un sağında ve solundaki Rifat ile Osita iyi organize olmayan Gönyeli savunması karşısında çok rahat bir maç çıkardılar. Orta alandaki Berkem de oyunu iyi yönetti.

Maçın hakemi Serhan Şimşek kritik pozisyonlarda doğru kararlar vererek maça etki etmedi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı