Öğretmenlere “gelişim” semineri

KKTC ve Türkiye iş birliğinde, öğretmenlere verilen mesleki gelişim seminerleri sürüyor.

4 Kasım 2019 - 22:52

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi tarafından öğretmenlere yönelik düzenlenen mesleki gelişim seminerleri bugün devam etti.

Seminerler için bugün Atatürk Öğretmen Akademisi’nde yapılan açılışa Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, T.C. Milli Eğitim Bakan Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Sever, bakanlık yetkilileri, öğretmenler ve idareciler katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, göreve geldikleri dönemde tüm öğretmenlerle birlikte hareket ederek, ülkenin geleceğini şekillendirme arzusunda olduklarını belirtti.

Çavuşoğlu, geleceği şekillendirirken bakanlık olarak öğretmenlerin gelişimi için de sunulacak her fırsatı sunmak istediklerini söyledi.

Eğitimin sürekli değişip, geliştiğini; yeni yönetim ve eğitim modellerinin ortaya çıktığına dikkat çeken Çavuşoğlu, okul yöneticilerinin kendilerini geliştirme noktasında iyi bir noktada olduklarını dile getirdi.

Çavuşoğlu, ülkenin konjenktürel yapısına bağlı olarak, dünyanın hızına yetişmeleri gerektiğinin altını çizdi.
Bu hıza yetişmeleri için bakanlık olarak öğretmenlerin gelişimine katkıda bulunmak adına her şeyi yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Çavuşoğlu, “Bu küçük coğrafyada globalleşen büyük insanlar yetiştirmek istiyoruz. Bunun için dünyada ne konuşuluyorsa, ne yapılıyorsa onu konuşmalı ve yapmalıyız. Hem kendimizi hem de ülkemizi geliştirmeliyiz” diye konuştu.

“Çocuklarımızı, halkımızı ve ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyabilmek için hep birlikte büyük bir emek ortaya koymalıyız” diyen Çavuşoğlu, çıktıkları yolda öğretmenlerle birlikte olduklarını ve çıkılan yolun da ülkeye hizmet yolu olduğunu anımsattı.

“Türkçe’nin İkinci Dil Olarak Öğretimi” ve “Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişimi” konularını kapsayan seminerler 8 Kasım’a kadar devam edecek.

Atatürk Öğretmen Akademisi, Lefkoşa Açıköğretim Fakültesi ve Türk Maarif Koleji’nde gerçekleşecek seminerlerde toplam 30 saat eğitim verilecek.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı