Ocak zor da olsa kazandı

Orta alanda pas tercihlerinin “Yanlış” ve isabet oranının “Düşük” olması, pozisyon zenginliğini ortadan kaldıran önemli bir faktör oldu.

Zirve yarışı yapan takımların, birbirlerini yenecek güç ve konumda olmaları nedeniyle telafisi mümkün puan kayıplarının yaşanabileceği K-Pet Süper Ligi’nde, yerini korumanın yanı sıra, zirve mücadelesinde “Bende varım” diyebilmesi için “Mutlaka” kazanması gereken, sezonun “Flaş” ekiplerinden Türk Ocağı ile alacağı puan veya puanlarla halen bulunduğu konumdan daha üst sıralara yükselerek “Play-Out kabusundan” kurtulup “Rahatlamak” isteyecek olan Baf Ülkü Yurdu arasında dün Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda oynanan karşılaşmayı, “Favori” Türk Ocağı Levan ve Deniz’in attığı gollerle 2-0 kazandı.

Türk Ocağı; “Örnek” kaptan Bilal önderliğinde, ne yaptığını bilen oyunculardan kurulu. Yaptığı transferlerle, gençlerle tecrübelileri harmanlamaya çalışan, başarılarının sırrı “Mücadele”, “İnanmak” ve “Kazanmak” olan, Bayram Dağgül destekli, Made in Ahmet Dedekorkut Kolej takımı.

Bütün hesaplarını “Kazanmak” üzerine yapan Türk Ocağı, kendi sahasında ve seyircisi önünde oynadığı Baf Ülkü Yurdu karşılaşmasına, beklenenin aksine ilk devreye, “Temposuz” ve “Etkisiz” başladı. Alışılmış; önde basan, rakibine baskı uygulayan ve mutlak kazanma arzusunun körüklediği “Mücadele gücü” ile oyuna ağırlığını koyamadı. Ayrıca, orta alanda pas tercihlerinin “Yanlış” ve isabet oranının “Düşük” olması, pozisyon zenginliğini ortadan kaldıran önemli bir faktör oldu.

Baf Ülkü Yurdu ise ilk devreye; tedbirli ve haddini bilerek başladı. Beklenenin üzerinde “Mücadele” etti. “Haddini bilerek” oynadı. Ancak favori rakibi karşısında, şapkadan tavşan çıkartamadı. Bu tarz oyun tercihinin birinci nedeni, Türk Ocağı’nın gücü kadar, orta saha oyuncuları ve forvetlerinin, takımı öne taşıyamamasındandı.

Her iki takımın da birbirlerine üstünlük sağlayamadığı karşılaşmanın ilk devresinde taraflar önemli bir fırsat yakalayamayınca, ilk devre için “Golsüzlük” kaçınılmaz oldu.

Maçın ikinci yarısı da benzer senaryoda oynandı. Ancak, Türk Ocağı dakikalar ilerledikçe daha fazla oyuna hakim olmaya ve organize paslarla rakip yarı alanda gözükmeye başladı. Rakibini genelde Bilal’le kendi yarı alanında karşıladı. Topla oynamalarına izin verdi. Topu kazandıkları zaman da Levan, Remzi ve Oha ile hızlı ve etkili hücuma çıktı. Ayrıca, duran top organizasyonları ile gol üretmeye çalıştı. Ve bunun semeresini de, Levan ve Deniz’in attıkları 2 gol ile gördü. Buna rağmen Karşılaşmada “Kalite” yoktu. Fakat “Kazanmak” adına “Mücadele” veren Türk Ocağı’nın ortaya koyduğu futbolun yarattığı “Heyecan” vardı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu