ÖBP faaliyete geçti

Kuzey Kıbrıs’ın siyasi hayatına Özgürlük ve Barış Partisi isimli yeni bir parti daha katıldı.

12 Haziran 2019 - 08:50

Bahar Uygur –

Kuzey Kıbrıs’ın yeni bir partisi daha oldu. Özgürlük ve Barış Partisi isimli tamamı gençlerden oluşan ve siyasette gençlerin önünü açmayı hedefleyen bir parti kuruldu.

Özgürlük ve Barış Partisi (ÖBP) Genel Başkanı Korhan Ekcan ilk kez Haberci’ye konuştu.

Mağusalı olan Genel Başkan Korhan Ekcan, gençlerin siyasette önlerinin açılması için bu partiyi kurduklarını söyledi. Ekcan, Özgürlük ve Barış Partisi’ni kuruluş gerekçelerini şu şekilde açıkladı:

“45 yıllık mazimize baktığımızda gençliğin mevcut sistem içerisine girememesi, kendine bu siyasi partilerde yer bulamaması ve denemiş olduğumuz bağımsız adaylık yoluyla bir çıkış sağlanamayacağını anladığımız için yolumuza bir parti çatısı altında eski siyasetçilerden arındırılmış bir şekilde sürdürme kararı aldık. Geçen dönem bağımsız aday olan arkadaşlar ve bu yola gönlünü koymuş gençlerle partimizi kurduk.”

Korhan Ekcan hedeflerinin, genç kadrolarıyla, halkın siyasete olan güvensizliğini bir kenara bıraktırıp, kendilerine bir şans isteyerek, Meclis’e girmek olduğunu söyledi.

Özgürlük ve Barış Partisi kadroları ise şu isimlerden oluşuyor:

Başdanışman Cahit Çataloğlu, Genel Sekreter Gül Çataloğlu, Mağusa İlçe Başkanı Cemal Tunçkaya, Lefkoşa Genel Sekreter Yardımcısı Ramadan İnancı, Girne Genel Sekreter Yardımcısı Katriye İnatçı, İskele Genel Sekreter Yardımcısı Ali Sanatkâr, Dipkarpaz Örgüt Başkanı Sait İmamcıoğlu.

Korhan Ekcan yakın zamanda bir basın toplantısı düzenleyerek kendilerini kamuoyuna anlatacaklarını da sözlerine ekledi.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı