Netice önemli ama oyun yavaş

Sakatlıklar Yenicami'ye iki tane genç ve yetenekli oyuncu kazandırmıştır. Bu oyunculara şans veren Özgü hocayı kutluyorum.

TOL-DTB beraberliği, şampiyonlukta iddialı takımların ekmeğine bal sürdü. Puan farkının açılmaması, iddialı takımlar için önemliydi.

Yenicami dün deplasmanda Düzkaya ile karşılaştı. Liderle arasındaki puan farkını kapatmak açısından Düzkaya karşısında mutlak gelip gelmeyi düşündü. Sonuçta galip geldi fakat ortaya konan futbol ilerisi için umut vermedi.

Oyun genel olarak Yenicami’nin kontrolünde oynandı. 9. dakikada kazanılan penaltıdan yararlanamasa da, 31. dakikada son haftaların formda oyuncusu Hasan Evren takımını öne geçirmeyi başardı. Ancak Yenicami, 45. dakikada Ahmet’in Düzkaya adına attığı gole engel olamadı ve devre 1-1 kapandı.

İkinci devre topun kontrolü yine Yenicami’deydi. Ancak yan pas ve geri paslarla zaman harcamayı tercih ettiler. Hâlbuki Yenicami’ye göre tecrübesiz ve güçsüz olan rakibinin üzerine, daha süratli ve tempolu gitmesiyle daha çok pozisyon bulması gerekirken, aksine çok rahat ve temposuz bir oyunu tercih etti.

Yenicami’nin en büyük avantajı tecrübesi ve fizik gücüydü. Lige tutunma mücadelesi veren bir takım karşısında temposunu yükselterek oynamalı. Dünkü maçta rakibinin temposuna ayak uyduran bir Yenicami vardı sahada.

Sanki istatistiklere dayalı bir futbol oynamayı hedeflemişlerdi. Top kontrolünün kendilerinde olması veya pas yüzdesinin yüksek olması gibi bir anlayış içerisinde görüntü verdiler. Hâlbuki futbolda sonuca gidebilmek orta sahayı süratli geçebilmek futbolun olmazsa olmazlarıdır.

Üç veya dört farlı bir galibiyet yakalasanız, oyun da kontolünüzde olsa, o zaman top çevirmek ve oyunu kontrolde tutmak hakkınız. Ancak tek farklı üstünlük yakalamışsınız ve galibiyete şiddetle ihtiyacınız var, bu gibi durumlarda temponuzu düşürmemeniz gerekir. Özellikle geçen yıl kaybedilen şampiyonluğun nasıl kaybedildiğini çok iyi bilen bir takım olarak Yenicami’nin bunlara dikkat etmesi gerekir.

Futbol tatmin edici mi diye sorarsanız; “hayır”. Temposu düşük, pas hatalarının çok fazla olduğu bir maçtı. Buna rağmen Yenicami galip gelmesini başardı. Ama çekirge bir atlar iki atlar sonunda yakalanır.

Hasan Evren iki haftada yıldızı parlayan oyuncu oldu. Hırslı ve mücadeleci bir yapısı var. Ancak oyun kontrolünde eksiklikleri var. Onları düzeltirse çok daha etkili bir oyuncu olacaktır.

Ama 17 yaşındaki Koray Hasan için de çok yetenekli olduğunu söyleyebilirim. İki haftadır ikinci yarılarda kendisine şans veriliyor. İzlediğim kadarı ile geleceği parlak bir oyuncu. Bence Özgü hoca Koray’ın yeteneğinden yararlanmalı. Ona daha çok şans vermeli.

Sakatlıklar Yenicami’ye iki tane genç ve yetenekli oyuncu kazandırmıştır. Bu oyunculara şans veren Özgü hocayı kutluyorum. Bu gibi yetenekli oyunculara korkmadan yer vermesi cesaret işidir. Doğru yoldasın Özgü hocam devam et.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı