Naim cinayetini itiraf eden zanlı cezaevine gönderildi

Polise verdiği gönüllü ifadede Gökhan Naim'i öldürdüğünü itiraf ettiği bildirilen zanlı Azmad Ali, bir aylığına cezaevinde gönderildi.

20 Ağustos 2019 - 14:34

Lefkoşa’da 13 Mart 2019 tarihinde silahlı saldırı sonucu Gesfi Döviz Bürosu’nun sahibi Gökhan Naim’in öldürüldüğü olayda cinayet zanlısı olarak aranan kilit isimlerden olan ve Güney Kıbrıs’ta sahte kimlikle yurt dışına çıkmaya çalışırken yakalanıp, KKTC’ye iade edilen Azmad Ali, bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede bulguları aktaran Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, zanlı Azmad Ali Virk hakkında, Lefkoşa’da 13 Mart tarihinde meydana gelen “taammüden adam öldürme”, “adam öldürme”, “silahlı soygun suçları” başta olmak üzere birçok suçlama olduğunu kaydetti.

Polis, zanlı Azmad Ali Virk’in, aranan Ali Hassan ve Tanveer Ahmad ile planlı bir şekilde Gökhan Naim’i evinin önünde beklediklerini, Azmad Ali’nin aranan Zayid Masood’dan temin ettiği tabancayı, evine gelen maktule doğrultup, ateş ederek öldürdüğünü ve zanlıların para dolu tabancayı alıp kaçtıklarını belirtti.

Polis, zanlıların parayı Ercan Havalimanı yakınında bekleyen Zayid Masood’a verip, Rum tarafına kaçtıklarını da anımsattı.

İade edilmişti

Polis, zanlı Azmad Ali Virk’in öldürülmesi olayı ile ilgili olarak aranan şahıs olduğunu ve olayın ardından kaçmış olduğu Güney Kıbrıs’ta yakalanıp 9 Ağustos’ta ülkemize iade edildiğini söyledi.

İtiraf etmişti

Polis zanlının aynı mahkemeye çıkarılarak aleyhinde 3 gün tutukluluk emri alındığını ve bu süre içerisinde zanlının gönüllü ifade verip, maktulü vurduğunu itiraf ettiğini belirtti.

Polis, zanlının parmak izi ile emare olan tabancadan alınan parmak izinin uyuştuğunu söyledi.

1 ay tutukluluk

Polis, zanlının işlediği suçun müebbet hapis öngördüğüne ve zanlının yeniden kaçma ihtimali olduğunu belirterek, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın çok ciddi olduğunu ve suçun müebbet hapis öngördüğünü belirterek, 1 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı