Naim cinayetinde son durum

KKTC'yi sarsan Gökhan Naim cinayeti ile ilgili isimleri belirlenen 2 şahıs ve sözü edilen paralar hala kayıp.

13 Mart akşamı başkent Lefkoşa’da gerçekleşen Gesfi Döviz Bürosu sahibi olan Gökhan Nami cinayeti, adayı derinden sarstı.

52 yaşındaki Naim evine girerken vurularak, ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Naim’i vuran kişiler, içinde 112 bin Sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL olduğu tespit edilen para çantasını alarak kaçmışlardı.

Naim’in öldürülmesinde Pakistan uyruklu üç kişiden biri olan Bilal Ahmad, önceki akşam Gazimağusa’da tespit edilerek tutuklanmıştı. Polise göre, Ahmad’dan şüphelenen Pakistan uyruklu bir kişi polise ihbar bulundu.

Dün mahkemeye çıkarılan Ahmad’in, cinayeti, aranmakta olan kardeşi Tanveer Ahmad ve Azmad Ali Virk ile birlikte işlediklerini itiraf ettiği kaydedildi.

Diğer yandan Ahmad’ın sorgusunda suç ortaklarının yerlerine ilişkin itirafta bulunmadığı, ikilinin Güney Kıbrıs’a kaçtığını iddia ettiği öğrenildi.

Polisin cinayetle ilgili soruşturması kapsamında olayla bağlantısı görülen 30 yaşındaki Faiz Ul Hassan da önceki gün ve tutuklanmış ve mahkemece hakkında 3 gün tutukluluk emri alınmıştı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu