Müzik için yaşıyorum

Sanatçı Oğulcan Başarı ile müzik hayatı hakkında güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

Onur Ersoy –

Ülkemizin yetiştirdiği en genç sanatçılarından olan Oğulcan Başarı ile müzik hayatı hakkında güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

Son yıllarda ülkemizde birçok yeni sanatçı müzik dünyasındaki yerini aldı. Bazı seslerimiz çıtayı daha da yükseklere çıkararak Türkiye’de müzik hayatına atılarak sanat yaşamlarını profesyonel düzeye taşımış oldu.

Bu haftaki konuğumuz olan Oğulcan Başarı ise ülkemizin en genç sanatçılarından. Oğulcan, üniversite eğitimi aldığı yıllarda bile her zaman müziği düşünmüş, müzikle yoğrulmuş bir kişi.

Ana okuldan itibaren müziğe ilgisi olduğunu, ilkokulda gitar dersi aldığını ve ilk olarak lise yıllarında sahneye çıktığını söyleyen Oğulcan, gelecek vadeden bir gencimiz.

MÜZİKTEN KOPMAK İSTEMİYOR

İstanbul Yedi Tepe Üniversitesi’nde Bilişim Sistemleri eğitimi alan Oğulcan, üniversite yıllarında İstanbul’da çeşitli mekanlarda sahne alarak deneyim kazanmış. Bazen sokak müziği yaptıklarından da bahseden Oğulcan müzikten hiç kopmak istemiyor.

ARTIK 6 KİŞİLİK BİR EKİBİZ

Oğulcan Başarı şöyle anlatıyor müzik hikâyesini:

“Türkiye’de sanatçı Evrencan Gündüz ile tanıştım. Birlikte birkaç projemiz ve kayıtlarımız oldu. İstanbul’daki eğitimimi tamamladıktan sonra Kıbrıs’a geri dönerek akustik müzik yaptım. Daha sonra 6 kişilik güzel bir orkestra oluşturarak festivallerde, otellerde ve çeşitli mekanlarda konserler vermeye başladık. Ekibimizle oldukça uyumlu ve çok güzel bir birliktelik yakaladık.

Alternatif rock ve pop müzik yapıyorum. Daha sonra elektronik müziğe de kayacağım. Şuanda haftanın 3 günü Merit Hotel’de sahne alıyorum. Yaz ayları boyunca da Narnia Bar’da konserlerimiz olacak.”

MÜZİK ALTYAPIMIZ ÇOK İYİ DURUMDA

“Kıbrıs için birkaç proje yaptıktan sonra İstanbul’a yerleşmeyi ve müzik hayatıma orada devam etmeyi istiyorum. İstanbul’da daha büyük kitlelere hitap edebiliyorsun. Herkesin hayalidir İstanbul piyasasında müzik yapıp, kalıcı olmak. Ben de bu şansımı denemek istiyorum.

Ülkemizden kaliteli müzisyenler çıkıyor. Materyal anlamında da iyi bir prodüksiyon var. Müzik alt yapımız çok iyi durumda. Türkiye piyasasında yer alan bir çok sanatçımız kayıtlarını burada alıp, Türkiye’de yayınlıyorlar. Bu durum da ülkemiz adına çok memnuniyet verici.”

‘SORMA’ İSİMLİ PARÇAMI İLK KEZ NARNİA’DA SÖYLEYECEĞİM

“29 Haziran akşamı Narnia Bar’da konserimiz olacak. Narnia’daki gecede planladığım 3 singledan birini ilk kez seslendireceğim. ‘Sorma’ isimli single parçamızı geceye katılan müzik severler ile buluşturacağız. Umarım çok güzel bir gece olur.  Bunca zaman bizi destekleyen, konserlerimize katılan tüm müzikseverlere teşekkür eder, 29 Haziran akşamı bizi yine yalnız bırakmamalarını diliyorum.”

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı