Müstakbel Damat: “İlker Ayrık”

Yer aldığı televizyon programlarındaki sunumuyla beğenilen ve sinema filmlerindeki performanslarıyla dikkatleri üzerine çeken İlker Ayrık ile samimi bir röportaj gerçekleştirdik

21 Kasım 2019 - 15:13

Onur Ersoy –

Ülkemizde ‘Müstakbel Damat’ adlı sinema filmini çekmek için yaklaşık bir buçuk ay süre kalan oyuncu ve yönetmen İlker Ayrık ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Ülkemizin çeşitli bölgelerinde çekilen filmde İlker Ayrık damat rolünde bulunurken, senaryo gereği Kıbrıslı bir ailenin kızına aşık olup, Kıbrıs’a yolu düşüyor.

 

FİLMDE ÜNLÜ İSİMLER YER ALIYOR

Filmde İlker Ayrık, Hande Soral, Erdal Özyağcılar, Nilgün Kasapbaşoğlu, Bilge Şen, Suat Sungur ve Yücel Erten gibi ünlü isimler yer alıyor. Alanında deneyimli isimler ile çok iddialı bir oyuncu kadrosu oluşturan İlker Ayrık, filmden çok şey bekliyor.

‘Müstakbel Damat’ sinema filmi 14 Şubat 2020 tarihinde vizyona girecek. Film vizyona girmeden önce Kıbrıs’ta, ardından ise Türkiye’de birer gala düzenlenecek.

İLKER AYRIK’IN YÖNETTİĞİ İKİNCİ FİLM

 

Tiyatroculuğun yanı sıra 2002’den beri birçok sinema, dizi ve reklam çalışması yapan İlker Ayrık, Çakallarla Dans serisinin 4 filminde de “Servet” rolünde karşımıza çıkmış, 2015 yılında “Yapışık Kardeşler” 2017’de ise “Yanlış Anlama” filmi ile sinema kariyerine devam etmişti.

Sinemanın yanında dizilerde de rol alan İlker Ayrık, Kanal D ekranlarında yayınlanan sevilen dizi Geniş Aile’de “Mürsel” karakterini canlandırmıştır. İlker Ayrık bu dizi projesinde, Rasim Öztekin, Halit Akçatepe, Ufuk Özkan, Fırat Tanış ve Yeşim Ceren Bozoğlu gibi usta isimlerle birlikte rol almıştır. Son olarak TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan bir dönem dizisi olan Seksenler’de “Çağatay” karakterini canlandırmıştı.

Kanal D ekranlarında “Ben Bilmem Eşim Bilir” ve “Çarkıfelek” yarışmalarını da sunan ünlü isim şuanda Fox TV’de yayınlanan “Yaparsın Aşkım” adlı programın sunuculuğunu da yürütüyor.

KIBRIS’TA FİLM ÇEKMEKTEN DOLAYI MUTLU

Kuzey Kıbrıs’ı çok beğendiğini söyleyen Ayrık, gerçek anlamda Kıbrıs kültürünü tanıtan bir filim çektiklerini ve filmde KKTC’nin farklı güzelliklerinin de ön plana çıkacağını belirtiyor.

KKTC’nin bakir kalmış doğal güzelliklerinin çok falza olduğuna değinen Ayrık, özellikle Karpaz bölgesinin eşsiz olduğunu dile getirdi.

Film genellikle Lapta bölgesinde bir evde geçerken, Girne Suat Günsel Hastanesi, Beylerbeyi, Geçitkale Havalimanı, Karpaz ve Girne Antik Liman gibi mekânlarda ön plana çıkıyor.

Sinema filminin Türkiye’de gösterime girmesi ile aynı anda Almanya, Hollanda, Fransa, İngiltere ve Azerbaycan gibi önemli ülkelerde de vizyona gireceğini anlatan Ayrık, söz konusu filmin KKTC’nin tanıtımına da katkıda bulunacağını ifade etti.

SET ARASINDA SAMİMİ SOHBET

Film çekimlerini 2 kez ziyaret etme fırsatım oldu. İlk ziyaretim filmin çekimlere başladığı ilk zamanlardı. İkinci ziyaretimde ise setin son gecesiydi.

Çekimler sırasında ara vererek bizlere vakit ayıran İlker Ayrık, Kıbrıs’ta film çekmekten memnuniyet duyduğunu, daha sonra yine film çekmek için adaya gelebileceklerini de ifade ediyor.

Film çekimine başlamadan önce Kıbrıs şivesini iyice kavramak için oyuncuların özel dersler aldığını anlatan Ayrık, Kıbrıs şivesi ile film çekmenin de keyif verici olduğunu söyledi.

KÜÇÜK YAŞTAN TİYATROYA HEVESİ VARDI

1997 yılında tiyatrocu olmak için İstanbul’a giden İlker Ayrık, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde bir süre eğitim aldıktan sonra Devlet Konservatuvarı sınavlarına girmiş ancak başarılı olamamıştı.

Birçok ünlü ismi yetiştiren Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim hayatına devam eden Ayrık, burada aldığı eğitimden sonrası, 2005 yılında tiyatrocu arkadaşı Aykut Taşkın ile birlikte “Pervasız Tiyatro” adlı bir tiyatro kurmuş. Bir dönem Kent Oyuncuları’na da katılan Ayrık, burada 2007-2009 sezonunda “Cimri” adlı oyunu sergilemiştir.

Tiyatroculuğun yanı sıra 2002’den beri birçok sinema, dizi ve reklam çalışması yapan İlker Ayrık, Çakallarla Dans serisinin 4 filminde de “Servet” rolünde karşımıza çıkmış, 2015 yılında “Yapışık Kardeşler” 2017’de ise “Yanlış Anlama” filmi ile sinema kariyerine devam etmiş.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı