Müşavir olma beklentisi içinde olanların hayalleri suya düştü

Mesutoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaklaşık iki sene önce Anayasa Mahkemesi'ne taşınan müşavir yaratılmamasını sağlayacak yasa değişikliği konusunda açıklamalarda bulundu.

23 Şubat 2020 - 17:11

Halkın Partisi (HP) Üyesi Serkan Mesutoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaklaşık iki sene önce Anayasa Mahkemesi’ne taşınan müşavir yaratılmamasını sağlayacak yasa değişikliği konusunda açıklamalarda bulundu.

Mesutoğlu’nun yaptığı paylaşım şu şekilde:

“Yaklaşık iki sene önce müşavir yaratılmamasını sağlayacak bir yasa değişikliği yapıldı. Halkın Partisi bu değişikliğin öncüsü oldu. Değişikliğin yapılmasından rahatsız olan çevreler hoşnutsuzluk ifade eden çeşitli eleştiriler getirdiler.

Maksat hoşnutsuzluk yaysın diye değil eleştirilerinin zemini olduğuna inanan bir sendikamız ise yasayı Anayasa Mahkemesi’ne taşıdı. İşte buna itibar edilir. Çünkü sızlanmak değil sonuç almak tercih edildi.

Netice olarak, yaklaşık on gün önce Anayasa Mahkemesi kararını okudu. Müşavir yaratılmamasını sağlayacak yasa değişikliğinin anayasaya aykırı olmadığına karar verdi.

Dava açıldığında müşavir olma beklentisi içerisinde olanlara Anayasa Mahkemesi dedi ki, ‘Müşavir olmak konusunda kazanılmış bir hakkınız yoktur. Haklı bir beklentiniz vardır. Ancak bu beklentinizi hakkaniyete uygun ve meşru beklenti kabul etmek adil görünmemektedir’

Ne hikmetse basın bu kararı neredeyse hiç işlemedi. Acaba beslenecek yeterli olumsuzluk olmadığı için olabilir mi?”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı