Musa’nın karizması Mishali

Adeola dün takımı 3-0 geride olmasına rağmen Çağlar-Behiç arasındaki tartışma sırasında topu dışarı atarak alkışlanacak bir harekete imza attı. 

İlk haftada Çetinkaya deplasmanında müthiş bir galibiyete imza atan Cihangir, geçtiğimiz hafta Düzkaya’yı 5 golle geçen rakibi Baf Ülkü Yurdu’nu aynı gol sayısı ile yenerek zirveye çıktı.

2’de 2 ile sükse yapan Cihangir kolej havasında tam bir takım olmuş görüntüsü verdi. Özellikle Musa ve Mishali’nin ön planda olduğu günde Eric’in ikinci denemesinde orta sahadan attığı gol görülmeye değerdi.

Cihangir baştan sona üstün oynadığı karşılaşmada haklı bir galibiyet elde ederken Baf Ülkü Yurdu’nun farklı mağlup olmasına rağmen maçtan hiç kopmayışı da önemliydi.

Cihangir’de Hasan Burgaç ilk haftadaki 11’ini bozmadan çıktı Baf karşısına. Baf’ta ise 1 değişiklik vardı. Mustafa Gardiyanoğlu’nun yerine Erkan Gezici 11’e dâhil edildi.

Cihangir geçen hafta maçın başında yaşadığı iki gollük kâbusu bu kez kendisi Baf’a uyguladı ve Musa’nın perdeyi açmasıyla Mishali ile ilk bölümde iki farklı skorla rahatladı.

Gökmen Hoca bu duruma müdahale ederek 32’de iki oyuncu birden değişti ancak Baf rakibe karşı direnç gösterse de bir türlü organize olamadı.

Cihangir ayağa paslara oyunu domine ederken savunma arkasına atılan toplarla da oldukça etkili oldu.

İkinci yarıda Mishali gollerine devam ederek 3’lemesini yaptı ve 2 haftada 5 gole ulaşarak adından çok söz ettireceğini belli etti.

Eric gerçekten çok ilginç bir adam. Maç boyunca çok fazla ön plana çıkmasada iyi bir kurnaz. Kaleci Erdoğan’ı iki kez önde yakaladığı anlarda orta sahadan vurdu. İlk denemesi yandan çıkarken ikincisinde ise kaleyi bularak müthiş bir gole imza attı.

Musa gerçekten çok değerleri bir yerli oyuncu. Herkes onu izlerken sanki de Quaresma’yı görür gibi oluyor. Top ayağına yakışıyor. Saha içinde topla ilişkisi, çalımları ve takımına faydası oldukça fazla. Ancak dün kendisine yakışmayan net bir golü kaçırdı. O gol daha erken kırılma noktası olabilirdi rakip için.

Öte yandan Cihangir takım olarak da kompakt bir şekilde oynuyor. Her oyuncu üstüne düşen görevi yapıyor. Bu sezon yarışmada olacaklarını ortaya koydular.

Baf dün bu farklı yenilgili hak edecek kadar kötü değildi maç boyunca hiç oyundan kopmadılar. Genç oyuncuları fazla bir takım. Tecrübeye ve zamana ihtiyaçları olacak. Ancak geride Simbo fazla güven vermedi.

Adeola dün takımı 3-0 geride olmasına rağmen Çağlar-Behiç arasındaki tartışma sırasında topu dışarı atarak alkışlanacak bir harekete imza attı.

Hakem Fehim Dayı ve ekibi oldukça başarılı bir maç çıkardı. En çok tartışılan kararı Baf adına vermediği penaltıydı. Ben de Dayı gibi düşünüyorum. Hani derler ya oyuncu penaltıyı almasını bilecek. Yankı penaltıyı alamadı. Topu kurtarıp rakibi geçecek durumdayken ayağını göstere göstere takınca hakemi aldatamadı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu