Muhteşem açılış

Çatalköy Belediyesi'nin bu yıl 10’uncusunu düzenlediği geleneksel Beşparmak Kültür Sanat Günleri başladı.

7 Eylül 2019 - 15:33

Çatalköy Belediyesi’nin bu yıl 10’uncusunu düzenlediği ve iki gün sürecek geleneksel Beşparmak Kültür Sanat Günleri dün akşam büyük bir coşkuyla başladı.

Haberci TV’nin canlı yayınla verdiği açılış gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

Birbirinden güzel organizasyonlara ev sahipliği yapan etkinliğin açılış gecesinde Kıbrıs kültürünün özü yaşatılırken, ziyaretçilere deyim yerindeyse tam bir görsel şölen sunuldu.

Halk dansları gösterilerinden ses yarışmasına kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapan gecede, Kıbrıs mutfağından lezzetler, el işleri ve daha birçok renklilik ziyaretçilerle buluşturuldu.

Etkinliğin açılışına Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi de katıldı. Güzelyurt Belediye Başkanı ve Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusoğlulları’nı bu özel gecede yalnız bırakmadı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, açılış töreninde yaptığı konuşmada, etkinliğin açılışında bu yıl yine bölge halkıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Yerel yönetimlerin her geçen gün kültür sanat alanında güzellikler yarattığını kaydeden Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Çatalköy’ü bir kültür sanat merkezi haline dönüştürmesinden ötürü Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu’nu kutladı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı