MTG liderliği özledi

Arzu, istek ve hırs maçın ilk dakikasından itibaren gözlemlendi.

15 Aralık 2019 - 12:08

 

 Bu sezon sadece bir hafta liderlik yaşayabilen Mağusa Türk Gücü futbol takımı, dün oynadığı oyunla liderliği yeniden ne kadar çok istediğini göstermiş oldu. Arzu, istek ve hırs maçın ilk dakikasından itibaren gözlemlendi. İdeal kadrosundan eksik ve haftalardır oynamayan oyuncuların yer aldığı takım kurgusu, uyumlu ve tempolu oyunla istediği üç puanı almayı başardı. Yağmurlu ve fırtınalı havaya rağmen gelen taraftarlar ve Ultra Crows da desteğini devam ettirdi. Bu motivasyon önümüzdeki hafta yapacakları zorlu deplasmanda çok gerekli olacak.

Savunmada, maç eksiği olan Halil ve Sami iyi performans gösterirken, Ünal ve Dinopeter oyundan alınana kadar görevlerini yeterince yaptılar. Savunmaya pek alışamayan Adil ise orta alanda görev alırken, attığı golle de galibiyete katkı yaptı. Rakibine göretopa daha fazla sahip olan ve daha fazla pas yapan sarı yeşilliler oyun üstünlüğünü hiç kaybetmediler. Net gol pozisyonu vermediler. Geçen haftalara göre daha az gol pozisyonu üretseler de sonraki maçı düşünerek fazla risk yapmadılar. Sonuçta takip için yeterli üç puanı golcü Peter Ebi’nin de etkili oyunuyla kazanmayı başardılar.

Cihangir’in bugün takılması halinde belki haftayı lider kapatabilirler. Ancak ne olursa olsun ilk devrenin liderliği Cihangir’den geçmek zorunda.

Düzkaya ise haddini ve gücünü bilerek başladığı oyunu öyle bitirdi. Savunmaya önem verdi. Hücumda tek kalan Kone yeterli olamadı. Savunmada Binya akıllı oynasa da ve göbekte pozisyon verilmese de Arif, Yasin ve Dinopeter gibi kanatları iyi kullanan oyuncuları durdurmakta çok zorlandılar. Yine de mücadele etmeyi seven ve oyundan kolay düşmeyen bir takım görüntüsündeydiler.

 

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı