MTG istediğini “fazlasıyla” aldı

Takımların zirve yarışında ben de varım diyebilmeleri için kazanmak zorunda oldukları karşılaşma, beklendiği gibi tempolu başladı.

“Zirve yarışı” ile ilgili mücadelelerini her türlü sürprize açık ülkemizde, “Matematiksel” ihtimaller devam ettiği müddetçe sonuna kadar sürdüreceklerini ve bu nedenle de,son üç haftada elde ettikleri galibiyet serisini, ikinci devrenin ilk karşılaşmasında da devam ettirip, gidebilecekleri en üst noktaya kadar çıkmayı hedeflediklerini dile getiren Türk Ocağı’nın “Evdeki hesabı çarşıya uymadı. Ve dün gece kendi sahası ve seyircisi önünde Magusa Türk Gücü’ne 3-0 gibi net bir skorla yenildi. Bu skorla MTG puanını 38’e yükseltip lig sıralamasındaki liderliğini sürdürürken, 32 puanda kalan Türk Ocağı ise, Doğan Türk Birliği’nin arkasından 3.lüğe geriledi.

Takımların zirve yarışında ben de varım diyebilmeleri için kazanmak zorunda oldukları karşılaşma, beklendiği gibi tempolu başladı. Oyun seyri bakımından pek de “Kaliteli” olmamasına rağmen karşılaşma boyunca elinde tuttuğu “Oyun üstünlüğünü” skor tabelasına da yansıtan MTG, gerek oyun kurgusu ve gerekse de bunun hayata geçmesi bakımından, taraftarını mutlu edecek düzeyde performans sergiledi. Karşılaşmaya Türk Ocağı gibi “Tempolu” başlayan ve kısa bir müddet sonra da oyunu rakip alana yıkan MTG, ilk devre boyunca baskı kuran, sürekli arayış içerisinde olan, iştahlı, mücadele gücü yüksek bir oyun formatı uyguladı. Ve bunun semeresini de, 11.dakikada Dinopeter ve 39.dakikada Halil Uçar’ın attıkları 2 gol ile gördü.

Kendi oyununu rakibine kabul ettiren ve ne yaptığını bilen oyunculardan kurulu mücadele gücü yüksek Türk Ocağı ise, kaleci Cenk’in önündeki geri dörtlüsünü, kanatlarda Ali Özbahar ve Mehmet Uçar’la, merkezde ise, Bilal Ceylan ve genç İlker İnce ile ayakta tutmaya çalıştı. Bu arada başta Ocran İdan olmak üzere, İbrahim Karadal ve Doğukan’dan oluşan ikinci bölge oyuncularıyla da, zaman zaman parlayan ancak pozisyona dönüşmeyen MTG ataklarını orta alanda karşılamanın yanı sıra, bloklar arasındaki koordinasyonu düzenleme ve bu vesileyle de, Oha’nın desteğinde Gürcü golcü Levan ve Remzi’ye gol pozisyonu  üretme gayreti içerisine girdi. Ancak orta alandaki pas tercihlerinin yanlış ve isabet oranının düşük olması, pozisyon zenginliğini ortadan kaldıran önemli faktör oldu. Bu nedenle de hücumları, organize ataklardan ziyade, “Karambol” pozisyonlara ve oyuncuların “Duran top becerisine” kaldı.

Taraflar ikinci devreye aynı oyun formatında girdi.  56.dakikada gelen 3. Golden sonra da MTG “Fişi çekti”. Türk Ocağı da bu tempoya ayak uydurunca, MTG kendi çalıp kendi oynamaya başladı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı