MMA’da müthiş başarı

Türkiye MMA Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye T1 Global Dövüş Ligi'nde ülkemizden de 2 sporcu mücadele ederek önemli başarılara imza attılar.

18 Şubat 2020 - 22:21

Ankara Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Spor Salonu’nda gerçekleşen müsabakalarda Cyprus Bull & Lion Spor Kulübü adına Ekim Özgüvenli ve Kani Bilginaylar antrenörlüğünde Özper Özorun ile Jinda Azadi Alp ülkemize madalyalarla döndü.

Özper Özorun mücadele ettiği Light Contact ve Grappling disiplinlerinde 2 altın madalya kazanırken Jinda Azadi Alp ise Full Contact’ta bronz, Grappling’de ise gümüş madalyaya ulaştı.

 

ÖZORUN: SPORA VE SPORCUYA DESTEK YOK

2 altın madalya ile önemli bir başarı elde eden sporcumuz Özper Özorun yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu turnuvaya kendi imkanlarımızla katıldık. Büyükkonuk’ta kiliseden çatma bir spor salonunda kamp yaparak hazırlandık. Milli güreşci Ekim Özgüvenli hocama ve Milli Güreşci Ömer Özyıldırım’a teşekkür ederim. Adamızda spor mercilerindeki büyüklerimiz spora ayrılan bütçeleri yanlış kullanmaktadır. Spora ve sporcuya destek ve saygı yoktur. Acilen yeni gençleri ve çocukları yetiştirmek için bütçenin altyapı tesislerine harcanması gerekmektedir. Siyasiler seçim ve oy derdine düşmüş vaziyettedir ve malesef gençleri düşünmeyen bu kişiler oy talep etmektedir. Bu başarı bütün Kıbrıslı gençlerimize ve çocuklarımıza armağan olsun.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı