Mesajı olan alsın

Garga'dan al haberi

  1. ERDAL ONURHAN: Ocak ayına ait elektrik faturaları tüketicilere gönderildi ve gördüğüm kadarı ile elektrik faturaları resmen çarpıyor. Edindiğim bilgilere göre en düşük elektrik faturası 800 TL civarında. Vatandaş elektrik kurumunun gizli elektrik zammı yaptığını düşünüyor. Sanırım elektrik kurumu olarak vatandaşın düşüncelerini çürütmek için bir açıklama yapmanız gerekmektedir. Bildiğim kadarı ile Ocak ve Şubat aylarına ait faturaları her yıl yüksek tüketim nedeniyle kabarık gelmektedir. Tüketicilere geçen yıl bu ayları kapsayan dönem faturalarını dikkate almalarını ve kıyaslama yapmalarını talep ediniz. Aksi takdirde zam yapıldığını sanacaklar. Havalar soğuk günler kısa olunca pahalı tarife ister istemez vatandaşı çarpıyor, tabii yine de siz biliyorsunuz.
  2. CAFER GÜRCAFER: Eskiden eylemler daha etkiliydi, eylemciler halkın desteğini alırlardı ama artık o günler geride kaldı. Hele hele seçim ortamında eylem yapmak pek inandırıcı gelmiyor. Dün Başbakan Başbakanlık’ta arka kapıdan kaçıp eylemcilerle Ersin Tatar kimliği ile partide görüştü. Bu ne demektir biliyor musun? Benimle siyaset yapmayın gelin bir arkadaş olarak konuşalım dedi ve bunu da başardı. Zaten imar planına karşı çıkan bir Ersin Tatar ile görüşüldü, Temmuz ayına kadar yapabilecek bir şey yok artık. Emirname veya mahkemenin aldığı ara emri kalkacak müteahhitler de mutlu olacak gibi bir gelişme olamaz. Olaylara gerçekçi bakmak lazım!
  3. KUTLU EVREN: UBP’de birçok arkadaşınız hayretler içerisinde. Nasıl olur da Kutlu Evren seçim çalışmalarında aktif olabiliyor? Resmen bazıları kafayı yemek üzeredir, gözlerine inanamayacak duruma geldiler. Sizin seçimlerde çalışmayacağınızı tahmin ediyorlardı ama çok büyük bir hayal kırıklığına uğradılar. Her fotoğraf karesinde Başbakan’ın yanında görünmeniz onları çıldırtıyor. Tabi başbakan Ersin Tatar’da bu durumdan çok memnun.
  4. ZEKİ BEŞİKTEPELİ: Dün akşam Facebook hesabınızdan çok önemli bir paylaşım yaptınız sizi tebrik ediyorum. Aynen yazdıklarınızı aktarıyorum: “Değerli Arkadaşlar Crans Montana’da Sn. Çavuşoğlu’nun eline GARANTİLERDEN VAZ GECMEYİZ İMZALI MEKTUBU 5 PARTİ BAŞKANI İMZALAYARAK VEREN PARTİ BAŞKANLARI KİMDİR.? LÜTFEN BİLEN VARSA YAZSIN” dediniz ve böylesi önemli bir soruyu kimse cesaret edip cevap vermedi ayrıca beğeni de yapmadı. Oysa bir gece evvel “Ne Güney Kıbrıs’a azınlık ne Türkiye’ye bağımlı olmak istiyoruz” diyen Akıncı etrafında toplananlar sanki bu sorunun cevabını bilmiyorlardı. Bizim solcuların hep dilinde var hocam işlerine geldiği gibi hareket ederler. Bu arada Crans Montana’da Akıncı’nın talebi üzerine dört siyasi parti başkanı imza koydu. UBP Hüseyin Özgürgün, CTP Tufan Erhürman, DP Serdar Denktaş ve TDP Cemal Özyiğit.
  5. MUSTAFA AKINCI: Önceki akşam kalabalık bir kitleye adaylığınızı açıkladınız ve beş yıllık Cumhurbaşkanlığı döneminizi anlattınız. Sizi çok agresif gördüm, halkı kucaklayıcı bir tavır sergileyemediniz ayrıca hem sağ hem de sol partilere çattınız. Cumhurbaşkanlığı seçimleri her seçimde olduğu gibi sağ oyların etkisi ile belirlenir. Kaldı ki sizin sadece sağ oylara değil sol oylara da ihtiyacınız vardır. İkinci tura kalırsanız hangi kesimden oy almayı hedefliyorsunuz? Gördüğüm kadarı ile hem sağ kesimi hem de CTP’lileri kırdınız, yine de bir bildiğiniz vardır deyip bekleyelim görelim.
  6. ASIM AKANSOY: CTP’de bu günlerde en çok konuşulan isimlerden birisiniz. Seçim çalışmalarında partinizin adayı olan genel başkan Tufan Erhürman’a eşlik edip çalışmalarına destek olursanız partili sizden çok memnun kalacaktır. Beni arayan bazı CTP’liler sizden şikâyetçi olduklarını söylüyorlar. Tabi yine de siz biliyorsunuz ama ben bana söyleneni size ileteyim de içimde kalmasın.

SN.KUDRET ÖZERSAY: Cumhurbaşkanı adayları arasında dış odaklı siyaset yapan tek aday olarak görünüyorsunuz. Dün Facebook hesabınızdan yapmış olduğunuz paylaşım da bunu göstermektedir. “Brexit fırsata çevrilecek
üretim bir devletin can damarıdır.
Üreterek, ürünlerimizi satacağımız pazarlara sahip olmak için yeni fırsatlar doğmuştur. Halkımızı hem özgüvene hem de refaha kavuşturacak adımların hayata geçmesi önceliğimiz olacak.
Bu yolla, ekonomimiz gelişecek, dışa bağımlılığımız azalacak, eğitimli, çalışkan, özverili halkımız, üreticimiz nefes alacak ve yarınlara güvenle bakabilecektir.” Bence çok iddialı bir çıkış yaptınız, eminim İngiltere ziyaretinizde bizim bilmediğimiz önemli görüşmeler yaptınız, yakında kokusu çıkar her halde.

  1. ZORLU TÖRE: Her seçimde arı gibi çalışan birisi olarak bu seçimlerde henüz ortalarda görünmemeniz dikkatlerden kaçmıyor. UBP çok güçlü bir parti ve kendi üyesi ile seçimlerin kaderini belirler Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde UBP’nin gücü ne olacak merak konusu. Parti Genel Başkanı Başbakan UBP’nin desteği ile Cumhurbaşkanı olabilecek mi? Sokakta bu konuşuluyor sizin de artık partinize destek olmanız gerekiyor. Bunu UBP’de dillendirenler var acaba Zorlu Bey çizmeleri giyecek mi diyorlar.
  2. SALİM AKBAŞ: Gördüğünüz gibi hala seçimlere inanan arkadaşlarımız vardır. Siz boykot çağrısı yapıyorsun ama seçimi ciddiye alıp heyecan duyanlar vardır. Bu yaşadığımız son beş yılı belli ki iyi analiz ettiler de tekrardan heyecan yaşamak istiyorlar. Bence en doğrusunu siz yapıyorsunuz, en azından önümüzdeki beş yıl her hangi bir beklenti içerisinde olmayacaksınız. Kıbrıs sorunu çözülüyor veya çözülecekti bunalımı yaşamayacaksınız.
  3. FAZİLET ÖZDENEFE: Geçen gün Sıla Hanım ile birlikte Girne bölgesinde yapmış olduğunuz seçim çalışması çok etkili olmuş. Dün bana ulaşan bazı GARGA’larım bu ikiliden korkulur mesajı verdiler. Yanlış anlamayın korkulur derken iş bitirici olduğunuz size karşı seçmenlerin ilgisi olduğu yönde tespitler yaptılar. Çatalköy’e sık sık gitmeniz gerektiğini de duyurdular. Yani sizleri sıkı takibe aldılar bilginiz olsun.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı