Mesajı olan alsın

 1. MUSTAFA AKINCI: Bu akşam hayırlısı ile Lefkoşa’da taraftarlarınız ile birlikte seçim startını veriyorsunuz. Gördüğüm kadarı ile çok zorlu bir seçim sizi bekliyor, 26 Nisan’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde size başarılar diliyorum.
 2. TURGAY KONTİ: Kültür gruplarına başkanlık yapmak pek de kolay bir iş değildir. Gördüğüm kadarı ile her iki grubunuzda yeme içme üzerinedir ve sürekli olarak tadım yapıyorsunuz. Yanılmıyorsam sekiz bin üzerinde üyeniz vardır ve bütün üyelerinize tadım notları sunuyorsunuz. Üyeleriniz tarafından çok sevildiğinizi biliyorum, üyeleriniz sizinle birlikte tadım yapmak için adeta yarış halindedirler. O otantik güzel mekânınız neredeyse hiç boş kalmıyor. Herkesi memnun etmek için canla başla uğraşıyorsunuz ama kendinize de biraz zaman ayırmanız gerekmektedir. Dün Ahmet arkadaşımla konuştum senden söz etti ve yürüyüşlere başladığını söyledi, inan ki çok mutlu oldum. Kendine iyi bak ve yürüyüşleri aksatma lütfen.
 3. AFET ÖZCAFER: Bir mülakatınızda DP Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hiçbir adayı desteklemeyecektir dediniz. Bence DP’ye böyle bir karar pek yakışmaz çünkü önümüzdeki süreçte DP’ye ihtiyaç duyulacak. Erken seçim kararına her ne kadar da sıcak bakmasanız da şartlar sizi seçime zorlayacaktır. Seçim hükümeti oluşturulup belki bu yıl içerisinde belki de en geç önümüzdeki yıl erken seçime gidilecektir. Pazarlık payına bir açık kapı bırakmak zorundasınız aksi takdirde DP bu şekli ile unutulur.
 4. TOLGA ATAKAN: Yol yoksa seyrüsefer de yok dediler ama trafik polisleri göz açtırmıyor. Adeta yarış içerisine girdiler ve seyrüseferi olmayan vatandaşlara ceza yazıyorlar. Ellerinde bir tablet aracın plakasını okutuyorlar ve anında seyrüseferi olup olmadığını tespit ediyorlar. İnşallah kesilen bu cezaların parası yollarımıza harcanır da siz de vatandaş da rahat olursunuz.
 5. DURSUN OĞUZ: Et anormal fiyata satılıyor ama satılan etin büyük bir oranı Güney’den kaçak geliyor. Çok fahiş bir kâr yapılıyor bundan dolayı kaçakçılık son sürat devam ediyor. Keşke güneyden eti serbest bıraksanız da piyasa dengelense. Kaçakçılığı önlemek için formül üretmelisiniz yurt dışından et ithal etmekle bu işler olmuyor.
 6. KUDRET ÖZERSAY: İngiltere’nin AB’den çıkışı sonrasında Brexit fırsata çevrilecek propagandası yapmaya başladınız. Belli ki İngiltere’de çok önemli ve olumlu temaslar yaptınız. Seçim propagandanız Brexit ile başladığına göre İngiltere’den eliniz boş dönmediniz. Her halde ABAD kararları İngiltere için bağlayıcı olmayacak bu da sizin için çok önemlidir. Bu arada Kıbrıs Türk seçmenine artık Kıbrıs’ta çözümün zor olduğunu da söylemeyi ihmal etmeyiniz. Sol parti adayları gibi insanlara umut vermeyiniz, çünkü Türkiye Ada’dan ayrılmayacak Rumlar da asla çözüme yanaşmayacaklar.
 7. AHMET BAĞZIBAĞLI: Kiloları eritecek olan beslenme yaklaşımları değil, enerji tüketimine neden olacak olan hareket inançlarıdır. Hareket etmek yeni ve taze enerjilerin bedene ve bilince girmesi demektir. Dikkat et göresin hareket etmeye başladığın günden beri taze enerji bedenine ve bilincine girdiği için daha mutlu oldun. Hareket et ve gerisini hiç düşünme, çünkü aldığın o enerji seni doğru yola götürecektir.
 8. ALİ KARAVEZİRLER: Belediye başkanlığınızın süresinin bitmesine daha iki yılınız vardır. Maşallah göreve geldiğiniz günden beri arı gibi çalışıyorsunuz. Sanırım seçim propaganda döneminde vaat ediklerinizin fazlasını yapıyorsunuz. Hızınıza yetişmek kolay değil, çünkü ne zaman sizin bölgeden geçsem yeniliklerle karşılaşıyorum. Yakında Yonca kavşağı da her halde cennet bahçesine dönüşecektir. Kolay gelsin, bölge halkı sizden çok memnun, varsa da yoksa da Karavezirler diyorlar.
 9. ERSİN TATAR: Büyük bir partinin genel başkanı olmak hiç de kolay değildir. Hele de UBP hükümette olunca seçim havası bir başka oluyor. UBP’lileri bir araya getirip seçim propagandası yapmak UBP’ye güç veriyor. Günlerdir takip ediyorum UBP’de gözle görülür bir toparlanma yaşanıyor, belli ki UBP’liler seçimi çok seviyorlar. Önceki akşam Gönyeli’de yaşanan coşku bunu gösteriyordu.
 10. SÜHA TÜRKÖZ: Bu akşam sen de Lefkoşa’nın yolunu tutarsın. Başkan herkesi orada görmek istiyor ben bile arandım. Utanmasam bende gideceğim ama daha önemli işlerim vardır. Umarım sen de kararlısın ve bu önemli geceyi kaçırmayacaksın.
 11. BİRAY HAMZAOĞULLARI: Geçen gün mecliste konuştuklarımızı bir yere not et çünkü çok yakın bir gelecekte o konuştuklarımız hayata geçecek. Bu arada ne konuştuğumuzu da kimseye anlatma bırak merak etsinler.
 12. ERHAN ARIKLI: Dün yine mecliste çok kırıcı konuştunuz ve sosyal medyada çok tepki aldınız. Akıncı’nın karşısında kim olursa onu destekleyeceğinizi söylediniz. Bunu söylemekle aslında kendinizi hiçe sayıyorsunuz. Unutmayın ki sizde Cumhurbaşkanı adayısınız ve bütün adaylar rakibiniz. Akıncı’nın sizden ve diğerlerinden ne farkı var? Hepiniz de KKTC için mücadele veriyorsunuz, ayrıca Kıbrıs konusunda da Türkiye ile aynı düşünceleri taşıyorsunuz. Türkiye’nin etkin ve fiili garantisi devam edecektir. Bence Akıncı’ya fazla yüklenmeyin çünkü toplumu karşınıza alırsınız.
Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı