MAY sessiz ve derinden zirveye

MAY “Favori” olarak  başladığı karşılaşmaya, bir an önce golü bulmak adına “Tempolu” girdi.

İsim ve cisim bakımından önemli kadro derinliğine sahip olmalarına rağmen, gerek oyun kurgusu ve gerekse de bunun tabelaya yansıması bakımından, Süper Lig’in ilk dört haftasında 4 puanla 11.sıraya gerileyerek, bekleneni “Veremeyen” Merit Alsancak Yeşilova, geçen sezonun başarılı teknik direktörlerinden Toygar Davulcu ile yollarını ayırdı. Yapılan “Kan değişikliğine” rağmen MAY’ın 4 olan puanı, 5. ve 6.haftalarda da değişmedi. Üstelik, puan tablosundaki yeri, 12. ve 13.sıralara geriledi. Yönetimin, geçen sezonda olduğu gibi, gündeme getirdiği “Acil tedbirler”  çerçevesinde, “Sportif Direktörlük” görevine teknik direktör Kadir Çelik’i atamasıyla, kazandıkça moral ve motivasyonları artan futbolcuların kendilerine olan “Özgüvenlerinin” takım oyununa da “Pozitif” yönde yansımasıyla, yaşanan “Düşüşe” önce “Dur” denildi. Daha sonra da, 7. haftadan itibaren “Yükselişe” geçildi.

İstikrarlı bir şekilde sergilediği “Başarılı” performansıyla 16. haftayı, 29 puanla 5.sırada tamamlayan MAY, halen Süper Lig sonuncusu konumunda bulunan Gençlik Gücü’nü dün kendi sahasında ve seyircisi önünde, Burak, Billy ve İlyas’ın attığı gollerle 3-1 yenerek puanını 32’ye yükseltti. Ve bir yerde de bir kez daha, zirve yarışında “Ben de varım” dedi. Gençlik Gücü ise 10 puanda kaldı.

MAY “Favori” olarak  başladığı karşılaşmaya, bir an önce golü bulmak adına “Tempolu” girdi. Buna mukabil  Gençlik Gücü’nün ilk hedefi “Kontrollü oyun” ve “Savunma” olunca, “Teslim” olmaya müsait “Temposuz” futboluyla baştan itibaren MAY’a “Yeşil ışık” yakmış oldular. MAY bu süreçte rakibini karşılamakta başarılı idi. Ayaklarındaki topları servis ederken tercihleri doğruydu. Hücuma dikine giderken, oyuna pozitif katkı sağladılar. Gençlik Gücü’nün, rakibi kadar olmasa da, çok koşmasına ve çalışmasına rağmen, ayakları ile düşünceleri arasında ciddi bir kopukluk vardı. Yeşilova da bu fırsatı kaçırmayıp, rakip yarı alanda daha fazla görülmeye başladı. Bu çerçevede Memduh ve Vakkas’ın geriden getirdiği toplarla, Fidelis, Quincy ve Burak’tan oluşan ikinci bölge oyuncularının organizesinde, kanatlardan Mbah ve Yasin’in bindirmeleriyle, Billy’e final pasları üretmeye çalıştılar. Nitekim 20 ve 45.dakikalarda Burak ve Billy’nin ayağından iki gol kazanarak ilk devreyi 2-0 önde tamamladılar.

Her iki takım da ikinci yarıya sanki devre olmamış gibi, aynı tempo ve oyun anlayışı içerisinde girdiler. Ancak, 65.dakikada MAY müdafaasının ceza alanı içerisinde Prince kaptırdığı top sonuçta Nyangula’nın ayağından rakip ağlara gol olarak girince, karşılaşmanın çehresinin kendi lehlerine değişeceğini düşünen Gençlik Gücü taraftar ve futbolcuları, İlyas’ın 90+2’de yolladığı füzenin, rakip müdafaaya da çarparak kaleye girmesiyle hüsrana uğradılar. 3-1.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu