Masraflar bitmiyor

Ailesi çalışmak zorunda olan birçok çocuk, fiyatı cep yakan yaz kursuna yazdırılıyor.

29 Haziran 2019 - 12:00

Okulların kapanmasının ardından, yaz okulları büyük bir hızla hizmet vermeye başladı. Yaz okullarının amaçları arasında, çocukların çeşitli dallarda kendini geliştirmesine yardımcı olmak da var. Birçok anne baba çalıştığı için çocuğunu yaz okuluna göndermek zorunda kalıyor. Ancak yaz okulu fiyatları dudak uçuklatıyor. Özel kolejlerde çocuk başında fiyat KDV hariç 2 bin 500 TL’den başlıyor.

“ÇOK EĞLENİYORLAR”

Tohum Kids Kreş ve Anaokulu Direktörü Fatoş Cambazoğlu, haziran ayının ortasında okulların kapandığın belirterek, yaz okulunun hizmet vermeye başladığını söyledi.

Cambazoğlu, etüt gurubundaki öğrencilerin ve 9 yaş gurubunu kapsayan ilkokul 3. Sınıfa kadar öğrenci kabul ettiklerini belirtti. Yaz okulunda her gün farklı bir aktivite yaptıklarını dile getiren Cambazoğlu, çocukların çok eğlendiğini söyledi.

“ÇEŞİTLİ AKTİVİTELER VAR”

Fatoş Cambazoğlu, “Yaz okulumuzda çeşitli aktivitelerimiz yer alıyor. Öğrencilere her gün farklı aktiviteler yaptırıyoruz. Sanat etkinliği, seramik, mutfak etkinliği, tiyatro, drama ve ebru sanatının yanı sıra, dışarıdan havuz hizmeti de alıyoruz. Çocuklar özel bir okulun yüzme kursuna gidiyor. Yaz okulunda oldukça eğlenen çocuklarımız için sinema ve kitap okuma saati de yapıyoruz. Okul dönemi gelen çocuklarımızın yüzde 90’ı yaz okuluna da geldi” şeklinde konuştu.

“ÇOCUK BAŞINA 3.500 TL”

Öte yandan özel kolejlerin yaz kursunun fiyatı dudak uçuklattı. Edinilen bilgiye göre fiyat, öğle yemeği ve çocuğun kullanacağı materyaller dâhil öğrenci başına KDV hariç 2 bin 500-3 bin 500 TL arası değişiyor. Birçok okulda ise yüzde 10 kardeş indirimi uygulanıyor.

Lefkoşa’daki bir özel okul ise 6-13 yaş arasındaki öğrencileri kabul ediyor. Kolejlerin yaz okulları İngilizce, robotik kodlama dersleri, tenis ve yüzme kursu gibi dolu dolu bir program sunuyor.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı