Mahkûmlara zam muafiyeti

Telekomünikasyon Dairesi’nin geçtiğimiz mayıs ayında ankesör kartlarına yaptığı zammın, Merkezi Cezaevi’ndeki mahkûmlara yansıtılmayacağı öğrenildi.

18 Temmuz 2019 - 09:33

Telekomünikasyon Dairesi’nin ankesörlü telefon kartlarına yaptığı yüzde 100 oranındaki zammın, Merkezi Cezaevi’ndeki mahkûmlara yansıtılmayacağı öğrenildi.

Haberci gazetesinde 12 Temmuz Cuma günü yayınlanan “Mahkûmlar %100 zamlı konuşacak” haberi etkisini gösterdi. Haberci gazetesi aracılığıyla sesini duyurmaya çalışan mahkûm yakınlarının tepkisine kayıtsız kalmayan İçişleri Bakanlığı ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı arasında mutabakata varıldığı öğrenildi.

İki bakanlık arasında varılan mutabakat neticesinde, Merkezi Cezaevi’ndeki mahkûmların kullandıkları ankesörlü telefon kartlarının, Telekomünikasyon Dairesi’nin fiyat tarifesine yapılan zamlardan muaf tutulacağı öğrenildi.

HABERCİ SESLERİNİ DUYURDU

Haberci’ye ulaşan mahkûm yakınları mahkûmların ve ailelerinin ekonomik durumuna dikkat çekerek, “Bu insani bir konudur. Cezaevinde yaşamaya çalışan insanların hiçbiri zengin değildir. Soruyorlar mı içerideki insanlar parayı nereden buluyor diye? Dışarıdaki ailelerin maddi durumundan haberleri var mı acaba? Bu zammı cezaevine olsun yansıtmasalardı. Onları görmek için zaten zamanımız kısıtlı. Bari seslerini duymayı bize çok görmeselerdi” demişlerdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı