Mahkemeden tutuksuz yargı emri

Şüpheli görülen araçta yapılan arama üzerine uyuşturucu madde bulundurmaktan ve teminini sağlamaktan tutuklanan zanlılar, mahkemeye çıkarıldı.

15 Ekim 2019 - 14:30

Polisin şüpheli gördüğü aracında yaptığı aramada uyuşturucu madde bulunan üzerine tutuklanan E.Ş Lefkoşa’da, ona uyuşturucu maddenin teminini sağlayan Ü.K. ise Gazimağusa’da, bugün mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Mahkemede bulguları aktaran Polis Memuru Cemal Ramiz, 11 Ekim tarihinde Mağusa – Lefkoşa ana yolunda, kullanımında bulunan araç ile şüpheli görülen zanlının, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince üzerinde ve aracında yapılan aramada 277 miligram ağırlığında “Sentetik Cannabinoid” türü uyuşturucu madde bulunarak el konulduğunu ifade etti.

Polis, gönüllü ifade veren zanlı E.Ş’nin, uyuşturucuyu zanlı Ü.K’den aldığını itiraf ettiğini söyledi.Zanlı Ü.K’nin ise Gazimağusa’da mahkemeye çıkarılarak, teminata bağlandığını belirtti.

Polis, zanlı E.Ş’nin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurt dışına
çıkışlarının yasaklanması, haftada 2 gün en yakın polis karakoluna imza vermesi, KKTC vatandaşı muteber 1 kefilin 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve 3 bin TL nakdi teminat yatırması koşulu ile tutuksuz
yargılanmasına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı