Mahkeme silahlı kavgada müştekiliği kabul etmedi

Gönyeli Yenikent’teki silahın ateşlendiği kavganın ardından tutuklanan 3 zanlı teminata bağlanırken, avukatın "müşteki" oldukları gerekçesiyle teminata itirazı kabul edilmedi.

26 Haziran 2019 - 17:03

Lefkoşa’da çıkan silahlı kavgada yaralanan Barış Can Deliceırmak ve beraberindeki Beyit İnancı ve Sinan Taşkın bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede olayı anlatan polis çavuşu Ahmet Kavan, 24 Haziran günü saat 20.00’de, Barış Can Deliceırmak, Beyit İnancı ve Sinan Taşkın’ın bir taraf, aranan iki şahsın diğer taraf olmak üzere, alacak verecek nedeniyle sopalarla kavgaya tutuştuklarını anlattı.

Kavan, aynı gün üç zanlının tutuklandığını söyledi.

Polis, olay esnasında Barış Can Deliceırmak’ın aranan şahısların tasarrufundaki ateşli silahla sağ bacağından yaralandığını mahkemeye aktardı.

“Adam öldürmeye teşebbüs”, “ağır yaralama”, “kanunsuz ateşli silah tasarrufu” ve “meskûn mahalde ateş açma” suçlarından iki kişinin arandığını belirten polis, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Avukat Erdaş Erbilen, zanlıların müşteki konumunda olduğunu belirtip, teminata bağlanmalarına itiraz etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlıların yargılanıncaya kadar haftada bir gün polise imza vermelerini, yurt dışına çıkışlarının yasaklanması ve birer kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı